komentarz

Belgia odwróciła wynik 0:2 na 3:2 i awansowała do ćwierćfinału.

90+4

Gol! Strzelił Nacer Chadli. Asystował mu Thomas Meunier.

Fenomenalny powrót Belgii z zaświatów do ćwierćfinału mistrzostw świata! Ponownie zmiennik zdobył gola! Błyskawiczny kontratak zakończył się strzałem Nacera Chadliego z bliska na 3:2! To Czerwone Diabły świętują awans, a ich przeciwnicy odpadają w dramatycznych okolicznościach.

402
174
110
129
185
90+2

Dotychczas tylko jedna żółta kartka w tym spotkaniu. Nie został napomniany kartonikiem Vincent Kompany za przewinienie na Keisuke Hondzie.

90

Thibaut Courtois musiał interweniować na linii bramkowej po niezdarnej interwencji Axela Witsela. Rzucił się jak lew na piłkę bramkarz Belgii i sparował ją na korner.

33
15
19
7
16
89

Indywidualna akcja Nacera Chadliego zatrzymana dopiero w polu karnym Japonii. Jeszcze wrzut z autu, który również udało się zneutralizować Azjatom.

46
31
25
19
19
88

Belgia uciekła w tym meczu znad przepaści.

40
22
13
9
26
86

Eiji Kawashima utrzymuje Japonię przy życiu! Dwie interwencje chimerycznego bramkarza po uderzeniach Nacera Chadliego oraz Romelu Lukaku. Kibice w czerwonych koszulkach już widzieli zwycięskiego gola oczami wyobraźni.

51
21
28
9
19
84

Akcja kombinacyjna przeprowadzona wewnątrz pola karnego Belgii. W ostatnim momencie interwencja defensora uniemożliwiła zdobycie gola Keisuke Hondzie. Japonia wywalczyła wskutek ataku zmiennika tylko korner.

34
23
18
12
19
82

Hiroki Sakai nie opanował piłki blisko linii bocznej. Prosta pomyłka techniczna i to reprezentacja Belgii mogła wznowić atak wrzutem z autu.

79

Po wyrównaniu Czerwone Diabły próbują pójść za ciosem i rozstrzygnąć mecz bez dogrywki. To podopieczni Martineza operują piłką na połowie przeciwnika.

33
14
18
8
14
77

Zwrot akcji w Rostowie. Belgia odrobiła dwubramkową stratę.

36
17
17
13
14
75

Kwadrans po przerwie dla Japonii, kolejne 15 minut dla Belgii, a do końca regulaminowego czasu pozostał jeszcze jeden kwadrans. Trudno przywidywać, co wydarzy się na boisku.

30
17
17
6
7
74

Gol! Strzelił Marouane Fellaini. Asystował mu Eden Hazard.

Nie ma już przewagi reprezentacja Japonii. Belgia doprowadziła do remisu 2:2 w pięć minut! Marouane Fellaini wyraźnie przerastał swoich przeciwników wzrostem i główkował po wrzutce Edena Hazarda prosto do siatki.

253
128
72
81
119
72

Japonia przechodzi do ataku po otrzymaniu ciosu. Poderwał kompanów Yuto Nagatomo i efektem jego rajdu po lewym skrzydle był rzut rożny.