Mundial 2018. Kolumbijczycy domagają się powtórki meczu z Anglią. Petycję podpisało 170 tysięcy osób

Kolumbijczycy wciąż nie mogą odżałować, że reprezentacja tego kraju w 1/8 finału przegrała po rzutach karnych z Anglią. Kibice domagają się powtórki meczu, a petycję w tej sprawie podpisało 170 tysięcy osób.

Łukasz Witczyk
reprezentacja Kolumbii Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: reprezentacja Kolumbii
Petycja wzywa FIFA do przyjrzeniu się dwóm kluczowym decyzjom sędziego i powtórzenia meczu. Miałby to być precedens, który nawiązywałby do zasady fair-play. Nie ma jednak szans na to, by światowa federacja zarządziła powtórkę spotkania. Reprezentacja Kolumbii zremisowała w regulaminowym czasie z Anglią 1:1. Rozstrzygnięcia nie przyniosła dogrywka, a rzuty karne lepiej egzekwował zespół z Europy.

Kolumbijscy kibice twierdzą, że sędzia bez powodu podyktował rzut karny dla Anglii, po którym Harry Kane zdobył gola na 1:0. Mają także pretensje do Marka Geigera za to, że przerwał grę w momencie akcji Kolumbii, po której gola mógł zdobyć Carlos Bacca.

Amerykański arbiter został skrytykowany przez kolumbijskie media. Dziennikarze nazwali go "najgorszym sędzią na świecie". Z kolei Diego Maradona mówił, że jego decyzje były dla Kolumbii "monumentalną kradzieżą". - To niewłaściwe komentarze i zupełnie bezpodstawne - zareagowała na jego słowa FIFA.

Kolumbia w fazie grupowej rywalizowała z Polską. Zespół z Ameryki Południowej rozbił Biało-Czerwonych 3:0 i z pierwszego miejsca awansował do 1/8 finału. Tam jednak zakończył grę na mundialu. Anglicy, którzy wyeliminowali Kolumbijczyków, w ćwierćfinale zmierzą się ze Szwecją. Mecz zostanie rozegrany 7 lipca w Samarze.

Kto awansuje do półfinału mistrzostw świata?