Mundial 2018. Tite wziął w obronę Neymara. "To grzech, że kiwa?"

Tite stanął w obronie powszechnie krytykowanego za przesadne reakcje po faulach rywali Neymara. - To grzech, że Neymar drybluje na połowie rywali? - spytał retorycznie selekcjoner reprezentacji Brazylii.

Maciej Kmita
Neymar w reprezentacji Brazylii WP SportoweFakty / WALLACE WOON / Na zdjęciu: Neymar w reprezentacji Brazylii
Neymar jest najczęściej faulowanym zawodnikiem MŚ 2018. W dotychczas rozegranych meczach rywale nieprzepisowo zatrzymywali go aż 23 razy. Choć przeciwnicy poniewierają Brazylijczyka, to gwiazdor Paris Saint-Germain jest tym krytykowanym.

26-latek podpadł tym, że na ataki rywali reaguje ze zbyt dużą ekspresją, przez co jest posądzany o symulowanie. Do tego komentatorzy twierdzą, że sam zachęca rywali do przewinień, zbyt długo prowadząc piłkę.

- To grzech, że Neymar drybluje na połowie rywali? Chcę, żeby to robił - stwierdził Tite.

- Jeśli będziemy tracić energię na sprawy, które nie mają nic wspólnego z futbolem, stracimy z oczu to, co najważniejsze: Neymar to chłopak, który lubi grać w piłkę. Gra w piłkę. Nie depcze ludzi, to inni depczą go - dodał opiekun Canarinhos.

W czasie MŚ 2018 Neymar jest faulowany średnio co 16 minut, ale mimo to potrafił poprowadzić Brazylię do ćwierćfinału. Jego bilans z trzech ostatnich spotkań to dwa gole i asysta.

Czy Neymar to najlepszy piłkarz MŚ 2018?