Mundial 2018: są wyniki badań Ałana Dzagojewa. Data powrotu na razie zagadką

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa leczenie Ałana Dzagojewa. Jest jednak ryzyko, że w fazie grupowej już nie zdąży zagrać.

Robert Czykiel
Ałan Dzagojew Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Ałan Dzagojew
Ałan Dzagojew jest pierwszym wielkim pechowcem mistrzostw świata 2018. W meczu otwarcia jego Rosja rozbiła Arabię Saudyjską 5:0, ale pomocnik CSKA Moskwa opuścił boisko już w 23. minucie. Zmienił go Denis Czeryszew, który potem dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.

Już po spotkaniu pojawiła się informacja, że 27-latek prawdopodobnie naderwał mięsień (pisaliśmy o tym TUTAJ). Dzagojew przeszedł badanie rezonansem magnetycznym, które potwierdziło wstępną diagnozę. - Ałan Dzagojew uszkodził ścięgna mięśnia podkolanowego. Plan leczenie zostanie ustalony w ciągu najbliższej doby - poinformowała rosyjska federacja.

Rosyjskiego pomocnika czeka walka z czasem. W czwartek pojawiły się informacje, że czeka go nawet dwutygodniowa przerwa. Jeżeli tak się stanie, to Dzagojew nie zagra w fazie grupowej i jest ryzyko, że mundial już dla niego się skończył.

Rosja ma przed sobą dwa o wiele trudniejsze pojedynki, które będą decydujące w walce o wyjście z grupy. 19 czerwca rywalem będzie Egipt, a cztery dni później Urugwaj.