Mundial 2018. Pierwszy pechowiec MŚ. Ałan Dzagojew nie dokończył meczu otwarcia

Rozpacz Ałana Dzagojewa. Jeden z najbardziej doświadczonych rosyjskich piłkarzy przedwcześnie zakończył udział w meczu otwarcia MŚ 2018 z Arabią Saudyjską.

Marcin Górczyński
 Ałan Dzagojew musiał opuścić boisko podczas meczu otwarcia już w 23 minucie Getty Images / Matthias Hangst / Ałan Dzagojew musiał opuścić boisko podczas meczu otwarcia już w 23. minucie
W 23. minucie spotkania Ałan Dzagojew, nieatakowany przez nikogo, upadł na murawę i długo się nie podnosił. Od razu sygnalizował uraz mięśnia dwugłowego uda, kulejąc zszedł z murawy. Trener Stanisław Czerczesow nie miał wątpliwości - jego pomocnik nie będzie w stanie wrócić do gry. Przy stanie 1:0 dla gospodarzy zastąpił go Denis Czeryszew.

Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz. Ewentualna dłuższa nieobecność Dzagojewa mocno utrudni Rosjanom sytuację, do momentu zejścia pomocnik rozgrywał dobre zawody przeciwko Arabii Saudyjskiej.

27-latek z CSKA Moskwa miał pewne miejsce w rosyjskiej jedenastce, MŚ 2018 są jego drugà imprezą mistrzowską (po ME 2012).

Dzagojew w trakcie Euro 2012 strzelił Polakom bramkę w meczu fazy grupowej (1:1).

Czy Rosjanie wyjdą z grupy podczas MŚ 2018?