MŚ 2018. Towarzysko: Meksyk wygrał ze Szkocją. Rafael Marquez pożegnał się z rodzimymi fanami

Meksyk pokonał Szkocję 1:0 (1:0) w towarzyskim meczu rozegranym na słynnym Estadio Azteca w Mexico City. Sobotni pojedynek był pożegnaniem Rafaela Marqueza z kibicami El Tri.

Kuba Cimoszko
Rafael Marquez Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Rafael Marquez
Bramkę na wagę zwycięstwa gospodarzy zdobył w 12. minucie Giovani dos Santos. Były piłkarz Barcelony otrzymał podanie na skraju pola karnego i płaskim strzałem tuż przy słupku nie dał szans bramkarzowi rywali. W drugiej połowie wynik mógł podwyższyć Hirving Lozano, ale jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce.

Po przerwie na boisku pojawił się Rafael Marquez. 39-letni obrońca pożegnał się w ten sposóbz rodzimymi kibicami bowiem po mistrzostwach zamierza zakończyć karierę.

Przed mundialem Meksykanie zagrają jeszcze z Duńczykami (9 czerwca). Później wylecą do Rosji, gdzie w w grupie F zmierzą się broniącymi tytułu Niemcami oraz Koreą Południową i Szwecją.

Meksyk - Szkocja 1:0 (1:0)
1:0 - Giovani dos Santos 12'

Meksyk: Ochoa - Alvarez, Ayala, Salcedo (46. Marquez), Gallardo - Layun, Herrera (58. Fabian) - Vela (63. Aquino), G. dos Santos (57. J. dos Santos), Lozano (73. Corona) - Jimenez  (57. Peralta)