Cezary Strumnik wicemistrzem Europy. Przegrał tylko z Estończykiem

Cezary Strumnik w angielskim Oulton Broad wywalczył srebrny medal motorowodnych mistrzostw Europy w klasie OSY400. To już piąty w tym sezonie krążek zdobyty przez Polaków podczas zawodów rangi mistrzowskiej pod patronatem światowej federacji UIM.

Dawid Góra
Dawid Góra
Cezary Strumnik Materiały prasowe / Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego / Na zdjęciu: Cezary Strumnik

Zwyciężył Estończyk Rasmus Haugasmagi, aktualny mistrz świata i obrońca złotego medalu mistrzostw Europy z 2017 roku.

W ME startował też Grzegorz Stępniak. Zawodnik klubu TKKF Wodnik został sklasyfikowany na dziesiątej pozycji.

17 czerwca w Ślesinie Cezary Strumnik z Przygody Chodzież został srebrnym medalistą mistrzostw świata w klasie OSY400.

Tydzień później, 24 czerwca w Chodzieży, srebrny medal mistrzostw Europy w formule 125 zdobył Henryk Synoracki (Poznański Klub Morski LOK), a brązowy Sebastian Kęciński (Klub Sportów Motorowych i Motorowodnych w Trzciance).

1 lipca w Żninie mistrzem Europy w klasie O-700 został Marcin Zieliński (Szczeciński Klub Motorowodny LOK).