MMA. UFC Fight Island 2. Ariane Lipski - Luana Carolina. Była mistrzyni KSW znów zwycięża! Ekspresowe poddanie

Ariane Lipski (13-5) podczas sobotniej gali UFC Fight Island zanotowała ważne zwycięstwo. Brazylijka już w pierwszej rundzie poddała Luanę Carolinę (6-2).

Jakub Madej
Jakub Madej
Ariane Lipski Materiały prasowe / Sebastian Rudnicki (KSW) / Na zdjęciu: Ariane Lipski
Była mistrzyni organizacji KSW weszła do klatki UFC po raz czwarty. Starcie z Luaną Caroliną trwało niecałe półtorej minuty. Ariane Lipski od samego początku była aktywna na nogach, prezentując swoje umiejętności stójkowe.

Po minucie starcie przeniosło się do parteru, gdzie zawodniczki walczyły o zdobycie pozycji dominującej. Z góry udało się pozostać Brazylijce, która szybko chwyciła za nogę rywalki, zakładając dźwignię. Carolina krzyknęła z bólu i odklepała bolesny chwyt.

Dla "Queen of Violence" był to czwarty występ pod szyldem organizacji UFC. W dwóch pierwszych walkach Lipski uznawała wyższość rywalek - przegrała kolejno z Joanne Calderwood i Molly McCann. W listopadzie Brazylijka udanie powróciła do klatki, pokonując decyzją sędziów Isabelę de Paduę.

Od 2015 do 2018 roku Lipski pojawiała się w największej organizacji MMA w Polsce. Zadebiutowała na KSW 33 nokautując Katarzynę Lubońską. W kolejnych starciach przed czasem odprawiała Sheilę Gaff, Dianę Belbitę, Marianę Morais, decyzją sędziów pokonała natomiast Silvanę Gomez Juarez.

W maju 2017 roku "Queen of Violence" zdobyła tytuł mistrzowski KSW w wadze muszej. Pas ten Brazylijka obroniła dwukrotnie, jednak Maciej Kawulski i Martin Lewandowski nie zdecydowali się przedłużyć kontraktu z posiadaczką tytułu.

UFC Fight Night: Figueiredo vs Benavidez 2 to kolejna, trzecia już gala UFC Fight Island organizowana na wyspie Yas w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Czy Ariane Lipski to przyszła mistrzyni UFC?