Polak ograbiony ze zwycięstwa? Piotr Hallmann wygrywał walkę na UFC do momentu przerwania

Polak Piotr Hallmann (15-4) przegrał w bardzo kontrowersyjny sposób podczas sobotniej gali UFC Fight Night 69 w Berlinie.

Maciej Szumowski
W stolicy Niemiec zawodnik Flamingo Gym zmierzył się z Magomedem Mustafaevem (12-1). Prowadzony w szybkim tempie pojedynek został zakończony w drugiej rundzie, a za zwycięzcę ogłoszono debiutującego w oktagonie Ultimate Fighting Championship niebezpiecznego Dagestańczyka. Powodem przerwania było krwawienie z łuku brwiowego Polaka. Sędzia zdecydował się wezwać lekarza, który podjął decyzję o zakończeniu starcia po ponad ośmiu minutach.
Rozcięcie na twarzy reprezentanta Polski nie było jednak na tyle straszne, aby przerywać pojedynek. Choć na twarzy 27-latka pojawiło się sporo krwi, to można było ją zatamować. W oktagonie UFC zdarzały się dużo bardziej brutalne starcia i kontuzje, czego przykładem może być między innymi walka wieczoru właśnie sobotniej gali UFC Fight Night w Berlinie pomiędzy Joanną Jędrzejczyk a Jessicą Penne.Okazało się, że trójka sędziowska w składzie Mark Collett, Takeo Kabayashi i Paul Sutherland po pierwszej rundzie na zwycięzcę wskazywała reprezentanta Polski. Każdy z arbitrów wskazywał na jego prowadzenie w rezultacie 10-9. Nawet, jeśli Piotr Hallmann przegrałby na kartach sędziowskich drugą odsłonę, to decydujące byłoby ostatnie pięć minut starcia, gdzie z pewnością miałby duże szanse.
Piotr Hallmann utrzyma się w UFC? Piotr Hallmann utrzyma się w UFC?
W ostatnim czasie "Płetwal" ma dużego pecha w MMA. Przegrał trzy z czterech poprzednich walk, miał problemy z menedżerem, a na dodatek wpadł na zażywaniu niedozwolonych substancji, choć sam podtrzymuje zdanie, że dopingu nie stosował. UFC może dać mu kolejną szansę, ale nie musi...

Przypomnijmy, że gale UFC można oglądać na antenie Extreme Sports Channel.