Polski zawodnik MMA podwójnym mistrzem świata!

Kornel Zapadka odniósł wielki triumf podczas mistrzostw świata w brazylijskim jiu jitsu, które w dniach 24-25 atycznia odbyły się w Rio de Janeiro. Polak podczas zawodów zdobył dwa złote medale.

Waldemar Ossowski
Zapadka zdobył złoty medal w kategorii do 100 kg (czarne pasy) oraz pierwsze miejsce w kategorii absoluto. - Ogólnie stoczyłem 7 walk, w większości z reprezentantami Brazylii. Wszystkie pojedynki udało mi się wygrać, dzięki czemu zdobyłem dwa złote medale - wyznaje Zapadka.
Dodatkowo od 31 stycznia do 1 lutego w Sao Paulo odbyły się mistrzostwa świata w submission fighting. Zawodnik z Koszalina wywalczył tam srebrny medal w kategorii adult - professional (czarne pasy). - Stoczyłem trzy dziesięciominutowe pojedynki. Dwa z nich wygrałem wysoko na punkty, w finale zaś uległem reprezentantowi Brazylii. Walka zakończyła się wynikiem 4-2 - dodaje "Kornik".
Kornel Zapadka na najwyższym podium zawodów Kornel Zapadka na najwyższym podium zawodów
Kornel Zapadka jako pierwszy z Polaków wygrał mistrzostwa świata w brazylijskim jiu jitsu w kategorii czarnych pasów. 37-latek w zawodowym MMA stoczył dotychczas pięć walk, z czego cztery wygrane.

Te walki trzeba zobaczyć w lutym! TOP 5 pojedynków w światowym MMA!