UFC Fight Night 27: Condit znokautował Kampmanna (relacja i wyniki)

Carlos Condit zrewanżował się Martinowi Kampmannowi w czwartej rundzie walki wieczoru gali UFC Fight Night 27, która odbyła się 28 sierpnia w Indianapolis.

Jakub Madej
Jakub Madej

Carlos Condit z minuty na minutę zyskiwał coraz większą przewagą nad swoim przeciwnikiem. Martin Kampmann sprawił "Natural Born Killerowi" małe probemy jedynie na początku pierwszej rundy, kiedy to kilkukrotnie sprowadził on Amerykanina do parteru. W czwartej rundzie Conditowi udało się trafić kilkoma mocnymi ciosami Duńczyka, który w pewnym momencie osunął się na ziemię.

Rafael dos Anjos odniósł piąte zwycięstwo z rzędu pokonując jednogłośną decyzją sędziów Donalda Cerrone. Brazylijczyk zdecydowanie lepiej od swojego rywala radził sobie w stójce i parterze, gdzie punktował Amerykanina kolejnymi kombinacjami. "Cowboy" przewagę uzyskał jedynie w ostatniej rundzie, jednak to nie wystarczyło do zwyciężenia całego starcia.

Kelvin Gastelum wciąż pozostaje zawodnikiem niepokonanym. W połowie pierwszej odsłony trafił Briana Melancona mocną kombinacją ciosów, po których osunął się on na matę. Gastelum dopadł rywala i wpiął mocne duszenie zza pleców, które jego rywal był zmuszony odklepać.

W pozostałych walkach karty głównej zobaczyliśmy trzy piętnastominutowe pojedynki, z czego aż dwa zakończyły się niejednogłośnymi decyzjami sędziów. Court McGee dzięki swoim licznym kopnięciom i uderzeniom zanotował kolejne zwycięstwo w karierze. Całą walkę w stójce stoczył również Takeya Mizugaki, który celnym kolanem zmienił losy starcia z Erikiem Perezem i dotrwał do decyzji sędziowskiej. W podobny sposób swoją walkę postanowił toczyć Brad Tavares, który po trzech rundach zwyciężył z Robertem McDanielem.

Walka wieczoru:

Carlos Condit pok. Martina Kampmanna przez TKO (uderzenia), rd. 4 (0:54)

Główna karta:

Rafael dos Anjos pok. Donalda Cerrone przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)
Kelvin Gastelum pok. Briana Melancona przez poddanie (duszenie zza pleców), rd. 1 (2:26)
Court McGee pok. Roberta Whittakera przez niejednogłośną decyzję (30-27, 27-30, 29-28)
Takeya Mizugaki pok. Erika Pereza przez niejednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 28-29)
Brad Tavares pok. Roberta McDaniela przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)

Pozostałe:

Dylan Andrews pok. Papy Abediego przez TKO (prawy podbródkowy i uderzenia), rd. 3 (1:32)
Brandon Thatch pok. Justina Edwardsa przez TKO (uderzenia), rd. 1 (1:23)
Darren Elkins pok. Hatsu Hiokiego przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)
Jason High pok. Jamesa Heada przez poddanie (gilotyna), rd. 1 (1:40)
Zak Cummings pok. Bena Allowaya przez poddanie (duszenie d'arce), rd. 1 (4:19)
Roger Bowling vs Abel Trujillo - bez rostrzygnięcia (nielegalne kolano), rd. 2 (4:57)