KSW 18: Polak przegrał w walce wieczoru

W Orlen Arenie w Płocku odbyła się 18. Konfrontacja Sztuk Walki. W pojedynku wieczoru, w kategorii 115 kg, pomiędzy Marcinem Różalskim i Valentijnem Overeemem górą był Holender.

Łukasz Czechowski

Walka szybko przeniosła się do parteru, Różalski założył dźwignię na stopę rywala, ale równocześnie Overeem "odwdzięczył się" tym samym, kilkudziesięciosekundowa próba bólu pomiędzy rywalami zakończyła się "odklepaniem" przez Polaka. - Przegrałem z doświadczeniem - przyznał od razu po walce Różalski, dla którego była to trzecia walka w MMA. Holender na swoim koncie ma już ponad 50 walk.

Pozostałe walki KSW 18:

Kategoria wagowa 93 kg - Jan Błachowicz vs Mario Miranda: pasjonująca 15 minutowa walka zakończyła się jednogłośną decyzją sędziów - każdy z nich punktował 30:28 dla Polaka, który w piątek obchodził 28 urodziny.

Kategoria wagowa 70 kg - Artur Sowiński vs Curt Warburton: świetna walka, pierwsza runda zacięta, dużo ciosów w stójce i akcji w parterze, w drugiej rundzie bardziej doświadczony rywal Polaka założył dźwignię na szyję i zmusił Polaka do "odklepania".

Kategoria wagowa 110 km - Karol Bedorf vs David Oliva: niepokonany dotychczas Amerykanin musiał uznać wyższość Polaka, który zwyciężył decyzją sędziów.

Kategoria wagowa 73 kg - Maciej Jewtuszko vs Dean Amasinger: Polak odważnie zaczął, szybko powalił rywala i wyprowadził niezgodnie z przepisami ciosy kolanami. Jewtuszko otrzymał czerwoną kartkę oznaczają odjęcie punktów. Nie przejął się jednak i od razu zabrał się za odrabianie strat, powaliły rywala i zasypał gradem ciosów, a sędzia przerwał pojedynek.

Kategoria wagowa 120 kg - Kamil Bazelak vs Kamil Waluś: walka byłych strongmanów zakończyła się po niecałych dwóch minutach - Waluś w parterze zasypał rywala ciosami i sędzia przerwał pojedynek.

Kategoria wagowa 70 kg - Cengiz Dana vs Anzor Azhiev: zdecydowana wygrana Azhieva decyzją sędziów. Czeczeński zawodnik zaprezentował szeroki wachlarz ciosów.