Carukjan zmierza po pas UFC. Ważna wygrana z byłym mistrzem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Arman Carukjan pokonał Charlesa Oliveirę na UFC 300
Twitter / / Arman Carukjan pokonał Charlesa Oliveirę na UFC 300

W jednej z najbardziej wyczekiwanych walk gali UFC 300 w Las Vegas na szczycie kategorii lekkiej zmierzyli się Arman Carukjan (22-3) i Charles Oliveira (34-10). Po trzech rundach emocjonującej batalii sędziowie nie byli jednogłośni w ocenie.

W pierwszej rundzie Oliveira był bliski poddania zawodnika z Armenii ciasno dopiętym duszeniem gilotynowym. Były rywal Mateusza Gamrota wyszedł jednak z opresji, a następnie przejął kontrolę nad starciem w parterze, mając rywala na plecach.

W drugim starciu 27-latek bezsprzecznie dominował. Wysokiej klasy zapaśnik zdominował i mocno porozbijał Brazylijczyka świetnie pracując łokciami.

W trzeciej rundzie Carukjan nadal kontrolował zapaśniczo byłego mistrza. Na minutę przed końcem walki Oliveira zerwał się do ataku, ale próba poddania z jego strony nie zakończyła się powodzeniem.

Po 15 minutach starcia na szczycie kategorii lekkiej sędziowie niejednogłośnie przyznali zwycięstwo Armanowi Carukjanowi (29-28, 29-28 i 28-29). Ten odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu w UFC i w kolejnym starciu powinien zawalczyć o pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Z kolei Charles Oliveira doznał dziesiątej porażki w największej organizacji MMA na świecie. 34-latek z Sao Paulo w 2021 roku sięgnął po pas, który utracił po roku.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Arman Carukjan zostanie mistrzem wagi lekkiej UFC?