Sterling obronił pas, Muhammad zawalczy o tytuł. Sprawdź wyniki UFC 288

Pięciorundową, wyrównaną batalię dostarczyli kibicom w Newark Aljamain Sterling i Henry Cejudo. Walka wieczoru UFC 288 zakończyła się zwycięstwem mistrza wagi koguciej, ale sędziowie nie byli jednomyślni co do werdyktu.

Waldemar Ossowski
Aljamain Sterling i Henry Cejudo Getty Images / Chris Unger/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Aljamain Sterling i Henry Cejudo
Sterling od początku walki starał się wywierać presję w stójce na rywalu. Powracający do walk po trzyletniej przerwie Cejudo nie zamierzał jednak oddawać pola w tej płaszczyźnie. Do tego były, podwójny mistrz UFC korzystał z wysokich umiejętności zapaśniczych, ale napotkał przy tym duży opór ze strony aktualnego czempiona, który również nie stronił od sprowadzeń i klinczu.

Po 25 minutach wyrównanej batalii sędziowie byli niejednogłośni. Dwóch z nich, w stosunku 48-47, przyznało zwycięstwo Aljamainowi Sterlingowi, a jeden Henry'emu Cejudo. "Funk Master" po raz trzeci obronił pas wagi koguciej.

W pozostałych pojedynkach UFC 288 w Newark cenny triumf odniósł m.in. Belal Muhammad czy Yan Xiaonan. Pierwszy po niezbyt widowiskowym starciu wypunktował Gilberta Burnsa i wywalczył prawo do walki o pas wagi półśredniej, a Chinka szybko znokautowała była mistrzynię wagi słomkowej, Jessicę Andrade.

Wyniki gali (za mmarocks.pl)

Walka wieczoru:
61,2 kg: Aljamain Sterling pok. Henry'ego Cejudo przez niejednogłośną decyzję (48-47, 47-48, 48-47)

Karta główna:
77,1 kg: Belal Muhammad pok. Gilberta Burnsa przez jednogłośną decyzję (50-45, 49-46, 49-46)
52,2 kg: Yan Xiaonan pok. Jessicę Andrade przez TKO, runda 1, 2:20
65,8 kg: Movsar Evloev pok. Diego Lopesa przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 30-27)
65,8 kg: Charles Jourdain pok. Krona Gracie przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)

Karta wstępna:
70,3 kg: Matt Frevola pok. Drew Dobera przez TKO, runda 1, 4:08
93 kg: Kennedy Nzechukwu pok. Devina Clarka przez poddanie (gilotyna w stójce), runda 2, 2:28
77,1 kg: Khaos Williams pok. Rolando Bedoyę przez niejednogłośną decyzję (30-27, 28-29, 29-28)
52,2 kg: Virna Jandiroba pok. Marinę Rodriguez przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 30-27)