Trylogia zakończona. Dominacja mistrza na UFC 276

Alexander Volkanovski (25-1) zaprezentował mistrzowską formę w jednej z walk wieczoru UFC 276 w Las Vegas. Australijczyk nie dał szans Maxowi Holloway'owi (23-7) w ich trzeciej konfrontacji i obronił pas w wadze piórkowej.

Waldemar Ossowski
Alexander Volkanovski Getty Images / Carmen Mandato / Na zdjęciu: Alexander Volkanovski
"The Great" dominował w stójce, był szybszy i precyzyjniejszy. Z każdą minutą Volkanovski skrupulatnie rozbijał twarz Hawajczyka. Podobnie jak w przypadku ich dwóch pierwszych starć, kibice mogli liczyć na 25 minut twardej batalii. Tym razem sędziowie nie mieli jednak wątpliwości, który w nich był lepszy w oktagonie.

Po pięciu rundach Alexander Volkanovski pokonał Maxa Holloway'a jednogłośną decyzją (50-45, 50-45, 50-45) i zamknął trylogię walk z "Błogosławionym". 33-latek po raz czwarty obronił pas w wadze piórkowej.

Australijczyk nadal jest niepokonany w UFC. W Las Vegas odniósł dwunaste zwycięstwo w największej organizacji MMA na świecie. Jego aktualny rekord w MMA to 25 zwycięstw i 1 porażka.

Holloway doznał siódmej porażki w zawodowej karierze. 30-latek w latach 2017-2019 dzierżył mistrzowski pas UFC w wadze piórkowej.