Wielki sukces Polki. Wywalczyła srebrny medal

Świetne wieści napłynęły z japońskiego Hachinohe, gdzie po srebrny medal Pucharu Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim sięgnęła Wiktoria Dąbrowska. 17-latce do triumfu zabrakło niewiele.

Mateusz Kozanecki
Wiktoria Dąbrowska Getty Images / Joosep Martinson - International Skating Union / Na zdjęciu: Wiktoria Dąbrowska
Wiktoria Dąbrowska ma już na swoim koncie starty w gronie seniorek. 17-latka rywalizuje także w Pucharze Świata Juniorów, gdzie notuje świetne wyniki na dystansie 1000 metrów.

Zwyciężyła już w Baselga di Pine oraz zajęła trzecie miejsce w Collalbo. W sobotę natomiast sięgnęła po srebrny medal podczas zawodów w japońskim Hachinoche.

Zmagania ukończyła z wynikiem 1:18.39 min. Przegrała z Meike Veen o zaledwie 0,04 s. Warto podkreślić, że po 600 metrach Polka legitymowała się najlepszym czasem.

Na tym dystansie wystartowała jeszcze jedna reprezentantka Polski - Zofia Braun. 16-latka zajęła 11. miejsce z czasem 1:20.97 min.

W klasyfikacji Pucharu Świata Dąbrowska zajęła drugie miejsce z dorobkiem 162 punktów. Zwyciężyła Meike Veen z Holandii, która zgromadziła o... jedno "oczko" więcej.

Zawodniczki będą miały okazję do rewanżu już w najbliższy weekend. Wtedy - również w Hachinohe - odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów. Polka znajduje się w gronie faworytek do medalu na dystansie 1000 metrów.