Miarczyński z brązowym medalem!

Czwartą lokatę w wyścigu medalowym klasy RS-X zajął Przemysław Miarczyński. Dzięki temu wynikowi Polak wywalczył brązowy medal igrzysk olimpijskich.

Szymon Kaczmarek

Polak przed ostatnim wyścigiem zajmował 4. pozycję, a jego najgroźniejszym rywalem był 3. Toni Wilhelm. Polak od samego początku plasował się na 4. lokacie, natomiast Niemiec płynął w końcówce stawki.

Miarczyński nie popełnił błędu i dopłynął do mety na 4. pozycji. Wilhelm z kolei uplasował się na przedostatnim, 9. miejscu. Wyścig medalowy jest punktowany podwójnie, co pozwoliło Polakowi odrobić straty w klasyfikacji generalnej.

Wyścig wygrał bezkonkurencyjny w całej rywalizacji Dorian van Rijsselberge. Drugi był Julien Bontemps, a trzeci Nick Dempsey, który obronił tym samym srebrny medal.

Dla Miarczyńskiego jest to pierwszy medal olimpijskiego w karierze.