92. MP w Bydgoszczy: Anita Włodarczyk nie pozostawiła złudzeń rywalkom

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Anita Włodarczyk
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Anita Włodarczyk

Anita Włodarczyk z wynikiem 78,69 triumfowała w rzucie młotem kobiet podczas 92. mistrzostw Polski w lekkoatletyce w Bydgoszczy. Z kolei złoto w skoku o tyczce mężczyzn wywalczył Paweł Wojciechowski.

Srebrna medalistka IO w Londynie, która za nieco ponad miesiąc będzie walczyła o złoto w Rio de Janeiro potwierdziła występem w Bydgoszczy, że przygotowania do najważniejszej imprezy czterolecia idą zgodnie z planem. Co prawda Anita Włodarczyk w żadnym z sześciu rzutów na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie przekroczyła granicy 80. metra, ale i tak zaimponowała bardzo dobrą serią. Polka objęła prowadzenie po pierwszej kolejce (76,38 metra) i w każdej kolejnej młot szybował powyżej 76. metra. Najdłuższą odległość (78,69) rekordzistka świata uzyskała w czwartej próbie.

Niespodziewanie dopiero trzecie miejsce w rywalizacji zajęła Joanna Fiodorow. Brązowa medalistka mistrzostw Europy w Zurych w 2014 roku zmagania w Bydgoszczy zakończyła ze skromnym wynikiem 69,81 metra. Na podium Włodarczyk i Fiodorow przedzieliła Malwina Kopron.

Przed własną publicznością tytuł mistrza kraju w skoku o tyczce mężczyzn wywalczył Paweł Wojciechowski. Poziom konkursu ze względu na trudne warunki, śliski rozbieg i mocny przeciwny wiatr, nie zachwycił. Mistrz świata z Daegu po złoto sięgnął wynikiem 5,40 zaliczonym w pierwszej próbie. Robert Sobera taką wysokość pokonał w drugiej kolejce i musiał zadowolić się srebrem. Kompletnie nieudany start zanotował niedawny zwycięzca Tyczki na wyspie w Bydgoszczy Piotr Lisek. Zawodnik szczecińskiego klubu zaczął konkurs od 5,40 i trzykrotnie nie pokonał tej wysokości.

Wyniki rzutu młotem w 92. mistrzostwach Polski w lekkoatletyce (minimum na ME w Amsterdamie - 69 metrów, minimum na IO w Rio de Janeiro - 71 metrów):