Diamentowa Liga: Adam Kszczot nadal w świetnej formie. Zwycięski bieg wicemistrza świata w Zurychu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP
PAP

Adam Kszczot okazał się najszybszy w biegu na 800 m podczas mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu. Jako piąty na mecie zameldował się drugi z Polaków, Marcin Lewandowski.

Adam Kszczot odnosi sukces za sukcesem. Specjalista od średnich dystansów niedawno wrócił do Polski ze srebrnym medalem mistrzostw świata, ale dużo czasu na odpoczynek nie miał. W czwartek potwierdził, że jest wręcz w mistrzowskiej formie, bo rywali w Zurychu miał nie byle jakich.

[color=#000000]Za plecami Polaka uplasowali się m.in. złoty medalista igrzysk olimpijskich z Londynu (na 1500 m), Algierczyk Taoufik Makhloufi, mistrz świata z Moskwy, Etiopczyk, Mohammed Aman mistrz olimpijski, Kenijczyk David Rudisha czy... złoty medalista mistrzostw Europy z Barcelony, Marcin Lewandowski. Tym bardziej ręce składają się do oklasków za to, co zrobił Kszczot w Szwajcarii.

Do pobicia rekordu Polski na 800 m, który jest celem Kszczota, zabrakło jednak sporo. Polski biegacz ukończył zawody z rezultatem 1.45,55, a najlepszy rezultat na tym dystansie w wykonaniu naszego reprezentanta wynosi 1.43,22 i należy do Pawła Czapiewskiego.

Na tym samym dystansie siódme miejsce wśród pań zajęła w Zurychu Joanna Jóźwik (2.01,36). Najszybsza okazała się Kenijka Jepkoech Eunice Sum (1.59,14).

W czwartek nie popisali się natomiast Krystian Zalewski w biegu na 3000 m z przeszkodami (12. miejsce - 8.32,55) i Paulina Guba w pchnięciu kulą (7. miejsce - 17,59m).

Biegu na 3000 m nie ukończyła natomiast Renata Pliś. Na tym dystansie trzy pierwsze miejsca zajęły Etiopki - Almaz Ayana, Genzebe Dibaba i Senbere Teferi.

W Zurychu po raz kolejny swoją wielkość potwierdziła natomiast jamajska sprinterka Shelly-Ann Fraser-Pryce, który wygrała finał "setki" (10,93) i tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w cyklu Diamentowej Ligi.