Najlepsze w 2014 roku wyniki Kszczota, Lewandowskiego i Wojciechowskiego

W mityngu IAAF World Challenge w Berlinie rekord świata ustanowiła Anita Włodarczyk. Na starcie w stolicy Niemiec stanęli też inni polscy medaliści mistrzostw Europy.

Piotr Ziemka

Świetnie w skoku o tyczce spisał się Paweł Wojciechowski. Mistrz świata z 2011 roku uzyskał wynik 5,80. To najlepszy jego rezultat w 2014 roku. Polak w trzeciej próbie przeskoczył 5,70. Na wysokości 5,92 miał trzy strącenia. Rekord Polski i życiowy Wojciechowskiego wynosi 5,91. Najwyżej w karierze skoczył drugi Polak - Robert Sobera (5,70). Uplasował się on na trzecim miejscu. Biało-czerwonych przedzielił halowy mistrz świata z 2014 roku - Konstadinos Filippidis (5,70). Siódmy był Piotr Lisek (5,50).

Adam Kszczot z wynikiem 1:44.02 zajął trzecią pozycję w biegu na 800 metrów, a Marcin Lewandowski z 1:44.03 - czwartą. To najlepsze rezultaty Polaków w letnim sezonie 2014. Najszybszy był Mohammed Aman (1:43.52), a drugi - Taoufik Makhloufi (1:43.53).

Na trzeciej pozycji w rzucie dyskiem uplasował się Piotr Małachowski, który uzyskał wynik 64,87 m. Tuż za nim znalazł się Robert Urbanek (64,45). Najlepszy był reprezentant gospodarzy - Robert Harting. Aktualny mistrz olimpijski, świata i Europy rzucił dyskiem na odległość 68,21.

Na piątej pozycji w pchnięciu kulą sklasyfikowano Tomasza Majewskiego (20,64). Wszystkich rywali pokonał David Storl (21,41). O sześć centymetrów granicę 21 metrów przekroczył drugi w konkursie Ryan Whiting.

Piąta w wyścigu na 800 metrów kobiet była Joanna Jóźwik (2:00.82). Zwyciężyła Etiopka Tigist Assefa (2:00.18). W biegu na 3000 metrów z przeszkodami uczestniczyły trzy Polki. Szósta do mety dobiegła Katarzyna Kowalska. Jedenastą lokatę zajęła Justyna Korytkowska, dwunastą zaś - Matylda Kowal. Na siódmej pozycji w 400-metrowej rywalizacji uplasował się Jakub Krzewina.