EuroBasket: w końcu ktoś postawił się mistrzom, zobacz grupy EuroBasketu

Krzysztof Kaczmarczyk

Grupa D: Łotysze odebrali miano niepokonanych Rosjanom

Łotwa nie przestaje zadziwiać. We wtorek okazała się lepsza od niepokonanej dotychczas Rosji, wygrywając 84:69. Co więcej - Łotysze po pierwszej połowie przegrywali różnicą 10 punktów.

Po zmianie stron gra Rosjan zupełnie się jednak posypała, a w trzeciej ćwiartce zdobyli zaledwie 8 oczek. Rywale szybko to wykorzystali. 50 punktów w drugiej połowie załatwiło sprawę. Najlepszym graczem meczu był Janis Timma, autor 22 punktów i 6 zbiórek.

18 oczek, 7 zbiórek, 7 asyst i 5 przechwytów - to dorobek Bogdana Bogdanovicia w meczu jego Serbii z Wielką Brytanią. Team z Bałkanów wygrał 82:68 i pozostał w walce o pierwsze miejsce w grupie.

Na koniec Turcy wygrali z Belgami 78:65 zapewniając sobie awans do kolejnego etapu.

Rosja - Łotwa 69:84 Wielka Brytania - Serbia 68:82 Turcja - Belgia 78:65