Komentarze po meczu Serbia - Rosja

W pierwszym czwartkowym meczu ćwierćfinałowym Rosja przegrała z Serbią 68:79 (24:21, 4:20, 15:13, 25:25) i tym samym nie obroni tytułu mistrzowskiego. Prezentujemy komentarze zawodników i trenerów po tym spotkaniu.

Łukasz Czechowski

Dusan Ivkovic (trener Serbii): Zasłużyliśmy na to zwycięstwo, chcę pogratulować wszystkim zawodnikom oraz małej grupie naszych fanów, którzy byli tu dziś z nami. Zrobiliśmy pierwszy krok, bo zakwalifikowaliśmy się do mistrzostw świata w Turcji w 2010 roku. Kluczem do zwycięstwa byli dziś zawodnicy rezerwowi, którzy zagrali świetnie w drugiej kwarcie, którą wygraliśmy 20:4. Teraz czas na półfinały i wszystko może się zdarzyć. Mamy kilka kontuzji, jak np. Bjelica, który skręcił kostkę, ale jesteśmy gotowi do gry. Jestem bardzo zadowolony z postawy mojego zespołu.

Milan Macvan (Serbia): Gratulacje dla drużyny rosyjskiej oraz podziękowania dla kolegów z zespołu za dobry mecz i zwycięstwo. Myślę, że zupełnie inna była druga kwarta, po której nie pozwoliliśmy Rosjanom powrócić do gry.

David Blatt (trener Rosji): Chciałbym pogratulować drużynie trenera Ivkovica kwalifikacji do mistrzostw świata oraz życzę kwalifikacji do finału EuroBasketu. Dziś Serbowie zdominowali grę i cóż więcej mogę powiedzieć o tym spotkaniu. Serbia pokazała dobrą mieszankę gry podkoszowej i na obwodzie.

Dmitry Sokolov (Rosja): To był bardzo ważny i trudny mecz. Dobrze zaczęliśmy pierwszą kwartę, potem było gorzej, bo nie byliśmy w stanie egzekwować naszych rzutów i dlatego przegraliśmy.