Dwie dogrywki w Wałbrzychu. Niesamowity półfinał Suzuki I ligi

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych potrzebowali dwóch dogrywek żeby w półfinale Suzuki I ligi wygrać z Sensation Kotwicą Kołobrzeg. Gospodarze po szalonym meczu zwyciężyli 101:98 i podobnie, jak Rawlplug Sokół Łańcut są o krok od awansu do finału.

Patryk Neumann
Górnik Transeu Wałbrzych WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: Górnik Trans.eu Wałbrzych
Niedzielny pojedynek w Wałbrzychu dostarczył ogromnych emocji. Górnik Trans.eu zaczął od prowadzenia 17:10 jednak później podobnie, jak w sobotę musiał odrabiać straty. W pierwszej połowie Sensation Kotwica Kołobrzeg prowadziła tylko 43:37, ale później nawet 62:49. Od tego momentu gospodarze ruszyli w pościg, który skończył się ich prowadzeniem 75:73 po akcji 3+1 Marcina Dymały.

Obie drużyny stoczyły zacięty pojedynek, który rozstrzygnął się dopiero po 50 minutach. Do pierwszej dogrywki doprowadził Hubert Pabian. W tej części Górnik Trans.eu miał wyraźną przewagę (86:81 i 88:84) jednak Sensation Kotwica wróciła na 90:90 po "trójce" Remona Nelsona. Goście byli blisko kolejnego wielkiego powrotu w drugiej dogrywce. Od 94:100 wyciągnęli wynik na 98:100 i "trójkę" na prowadzenie rzucał Damian Pieloch.

W efektownym meczu nie zabrakło również znakomitych indywidualnych osiągnięć. Marcin Dymała miał 25 punktów, siedem zbiórek i pięć asyst. Blisko triple-double był Kamil Zywert - 18 punktów, 12 zbiórek i dziewięć asyst. Dla Górnika Trans.eu 17 "oczek" dołożył Krzysztof Jakóbczyk, a 15 punktów i 10 zbiórek uzyskał Hubert Pabian.

W Sensation Kotwicy 30 punktów i osiem zbiórek miał Damian Pieloch, który oddał aż 25 rzutów z gry (trafił 11). Nieskuteczny Remon Nelson (5/22) uzyskał 15 punktów, dziewięć zbiórek i siedem asyst. Piotr Śmigielski dołożył 13 punktów, osiem asyst i siedem zbiórek, a Mikołaj Kurpisz skończył mecz z double-double (14 punktów i 13 zbiórek).

Rawlplug Sokół Łańcut w pierwszej kwarcie prowadził 14:8, a po chwili przegrywał 18:24 z Weegree AZS Politechniką Opolską. Później mecz się wyrównał i po 20 minutach było 43:40 dla gospodarzy, którzy trafili 9/17 prób z dystansu. Rywale mieli w tym elemencie 4/15.

W całym meczu różnica była jeszcze większa (15/29 przy 8/24). Goście nie zniwelowali tego rzutami wolnymi (18/23 przy 5/8 gospodarzy). Łańcucianie w trzeciej kwarcie odskoczyli na 55:42. Weegree AZS Politechnika Opolska jeszcze zbliżyła się na 60:58, ale Rawlplug Sokół spokojnie finiszował zwyciężając 86:76.

Dominik Rutkowski był skuteczny i zdobył 22 punkty, ale zdecydowanie więcej liderów mieli gospodarze. Filip Struski skompletował double-double - 21 punktów (9/14 z gry) i 11 zbiórek. Mateusz Szczypiński dołożył 18 "oczek" (5/8 za trzy) i pięć asyst, a Marcin Nowakowski 16 punktów i sześć asyst.

Wyniki 2. meczów półfinałowych Suzuki I ligi (do trzech zwycięstw):

Rawlplug Sokół Łańcut - Weegree AZS Politechnika Opolska 86:76 (18:24, 25:16, 24:20, 19:16)

Rawlplug Sokół: Struski 21, Szczypiński 18, Nowakowski 16, Wrona 12, Lis 6, Pisarczyk 6, Czerwonka 3, Bręk 2, Załucki 2.

Weegree AZS Politechnika: Rutkowski 22, Kobel 14, Kaczmarzyk 9, Kiwilsza 8, Wilk 8, Jodłowski 6, Krefft 6, Kapuściński 3, Salkiewicz 0.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Rawlplug Sokoła

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Sensation Kotwica Kołobrzeg 101:98 (21:21, 19:22, 19:21, 22:17, d. 9:9, 11:8)

Górnik Trans.eu: Dymała 25, Zywert 18, Jakóbczyk 17, Pabian 15, Niedźwiedzki 8, Cechniak 7, Durski 7, Malesa 4, Ratajczak 0.

Sensation Kotwica: Pieloch 30, Nelson 15, Kurpisz 14, Śmigielski 13, Itrich 10, Długosz 9, Kowalenko 4, Jakubiak 3, Kutta 0, Wieczorek 0.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Górnika Trans.eu