Wielka Barcelona na łopatkach! Waczyński przypieczętował sensacyjny triumf

Co to był za wieczór dla Adama Waczyńskiego! Jego zespół sprawił ogromną niespodziankę w hiszpańskiej lidze ACB, a on sam był jednym z jej architektów.

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński Getty Images / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Lider na łopatkach, Polak na ustach wszystkich. Adam Waczyński sześć sekund przed końcową syreną przypieczętował triumf jego Casademont Saragossa nad FC Barceloną (76:71).

Lider ACB po trzech kwartach prowadził 58:51 i pewnie zmierzał po wygraną. Decydująca część należała jednak do gospodarzy.

Waczyński w całym meczu spędził na parkiecie niespełna 18 minut. W tym czasie zaliczył 16 punktów, będąc drugim strzelcem swojego zespołu.

"Waca" wykorzystał 5 z 8 rzutów z gry (w tym wszystkie trzy próby zza łuku) i trzy z pięciu prób z linii rzutów wolnych. Dołożył do tego trzy zbiórki.

W samej końcówce przy wyniku 74:71 trudny rzut na remis wziął na siebie Nikola Mirotić, jednak lider "Dumy Katalonii" chybił - w całym meczu na dystansie miał... 0/5. Najlepszym zawodnikiem gości był Alex Abrines, który uzbierał 26 "oczek" i 7/8 w rzutach za trzy punkty.

Dzięki tej wygranej Casademont Saragossa z bilansem 10 zwycięstw i 19 porażek awansowała na 15. miejsce w tabeli ACB, opuszczając tym samym strefę spadkową. Do końca sezonu zasadniczego Waczyńskiemu i kolegom pozostało pięć meczów. Ostatnia kolejka odbędzie się 15 maja.

Koniec "zabawy", zaczynamy prawdziwe granie!