Faworyt wygrał wysoko i wrócił na szczyt Suzuki I ligi

Zaległy mecz 26. kolejki Suzuki I ligi zapowiadał się ciekawie jednak braki kadrowe SKS-u Starogard Gdański okazały się zbyt duże. Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut zwyciężyli aż 93:62 i z bilansem 22-5 wrócili na pierwsze miejsce w tabeli.

Patryk Neumann
Marcin Nowakowski WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: Marcin Nowakowski
SKS do Łańcuta przyjechał bez trzech obwodowych koszykarzy. Brakowało Bartłomieja Karolaka, Pawła Śpicy i przede wszystkim pauzującego za przewinienia techniczne Szymona Ryżka. Gospodarze szybko to wykorzystali i już w pierwszej kwarcie prowadzili 19:8.

Rywale na początku drugiej odsłony zbliżyli się na 21:18 jednak nie okazało się to momentem przełomowym i już po 20 minutach różnica była wyraźna (43:25). Nie mogło być inaczej, skoro w tej części przyjezdni trafili tylko 9/34 prób z gry, a łańcucianie 17/34.

Rawlplug Sokół wygrał wszystkie kwarty i cały mecz 93:62. Wracający na pierwsze miejsce w tabeli koszykarze z Podkarpacia trafili 13/27 prób za trzy punkty, a ich rywale z Kociewia tylko 5/28.

Do sukcesu ekipę z Łańcuta poprowadził Marcin Nowakowski, który zdobył 16 punktów (6/10 z gry) i rozdał 10 asyst. Dla gości po 12 "oczek" rzucili Michał Kierlewicz i Bartłomiej Pietras. Double-double skompletował Filip Stryjewski - 10 punktów, 11 asyst. Rozgrywający miał też pięć zbiórek, ale trafił tylko 4/14 prób z gry i popełnił cztery straty.

Ciekawiej było w meczu z 21. kolejki. WKK Wrocław wygrał w Łowiczu z Księżakiem 94:88. Goście przeważali przez większość spotkania. W drugiej kwarcie wypracowali 14, a w trzeciej 15 punktów zaliczki. Walczący o utrzymanie gospodarze (16. lokata, bilans 6-18) do końca starali się jednak gonić wyżej notowanego przeciwnika i kilka razy niewiele im brakowało.

Obie drużyny popełniły tylko po 10 strat. Miały jednak dużą rezerwę na linii rzutów wolnych. Bardziej nieskuteczność może boleć gospodarzy (16/28). Goście trafili 19/29 prób, ale wyraźnie przeważali w zbiórkach (41:30).

Dla WKK 27 punktów rzucił Michał Chrabota (11/14 za dwa). Tomasz Prostak dodał 20 "oczek" (6/10 z gry), a Tomasz Ochońko 18 (6/13). Księżak miał dwóch liderów. Michał Jankowski zdobył 24 punkty (8/9 za dwa), a Arkadiusz Kobus do 21 "oczek" (5/6) dołożył osiem zbiórek i pięć asyst.

Wyniki środowych spotkań Suzuki I ligi:

Rawlplug Sokół Łańcut - SKS Starogard Gdański 93:62 (19:11, 24:14, 20:17, 30:20)

Rawlplug Sokół: Nowakowski 16, Formella 12, Wrona 11, Bręk 10, Pisarczyk 9, Załucki 8, Lis 7, Kulikowski 6, Szczypiński 6, Struski 5, Czerwonka 3, Barciński 0.

SKS: Kierlewicz 12, Pietras 12, Stryjewski 10, Sadło 9, Ćwikliński 7, Szymański 7, Cebula 3, Burczyk 2, Kamiński 0.

KS Księżak Łowicz - WKK Wrocław 88:94 (20:22, 22:32, 22:20, 24:20)

Księżak: Jankowski 24, Kobus 21, Fatz 11, Dawdo 9, Stanios 9, Robak 7, Motel 3, Kramarz 2, Krzywdziński 2.

WKK: Chrabota 27, Prostak 20, Ochońko 18, Patoka 11, Wątroba 10, Madray 3, Jędrzejewski 2, Uberna 2, Matusiak 1, Koelner 0.