Nieudany pościg TBS Śląska. Weterani dali zwycięstwo beniaminkowi

W zaległym meczu 17. kolejki Suzuki I ligi Żak Koszalin wygrał z TBS Śląskiem II Wrocław 69:61. Goście zaskoczyli rywala i zakończyli jego serię trzech zwycięstw. Kluczowymi postaciami byli dwaj weterani - Jakub Dłoniak i Darrell Harris.

Patryk Neumann
koszykarze Żaka Koszalin WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: koszykarze Żaka Koszalin
W pierwszej połowie zdecydowanie przeważał Żak Koszalin. Goście prowadzili 11:4 po trzech "trójkach" Jakuba Dłoniaka. TBS Śląsk miał momenty, w których się zbliżał. Na przełomie pierwszej i drugiej kwarty zdobył dziewięć punktów z rzędu (19:21).

Później jednak ponownie oddał inicjatywę i po 20 minutach było 26:37. Dla gości 15 punktów rzucił Dłoniak, a 11 Marcin Tomaszewski. Gospodarze w tej części trafili tylko 9/34 prób z gry w tym 1/8 z za linii 6,75 metra.

Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, ale nie od początku trzeciej kwarty. Dopiero, gdy przegrywali 32:50 odpowiedzieli serią 16:2. TBS Śląsk miał beniaminka na odległość jednego rzutu. W czwartej kwarcie po punktach Sebastiana Bożenki przegrywał tylko 57:60. Wtedy jednak ponownie się zaciął, a goście uciekli na bezpieczniejszą odległość.

W decydujących momentach trafiali najlepsi koszykarze Żaka w czwartkowym meczu. Dwaj z nich to weterani z dużym doświadczeniem również w Energa Basket Lidze. Dla wrocławskiej młodzieży był to solidny sprawdzian. Jakub Dłoniak zdobył 26 punktów, a Darrell Harris miał 19 "oczek" (9/11 za dwa) i 14 zbiórek. Z 15 punktami znacząco wspierał ich Marcin Tomaszewski. Oprócz tej trójki dla Żaka punktowali jeszcze tylko Wiktor Sewioł i Mateusz Pryć.

W TBS Śląsku było dziewięciu punktujących, ale tylko Kacper Gordon rzucił 19 "oczek". Żaden inny koszykarz nie miał podwójnej zdobyczy. Nawet chwalony ostatnio za występy w pierwszej drużynie Szymon Tomczak uzyskał po osiem punktów i zbiórek. Oddał jednak tylko pięć rzutów.

TBS Śląsk II Wrocław - MKKS Żak Koszalin 61:69 (18:21, 8:16, 22:17, 13:15)

TBS Śląsk II: Gordon 19, Góreńczyk 9, Zagórski 9, Tomczak 8, Bożenko 4, Leńczuk 4, Marchewka 3, Walski 3, Wójcik 2.

Żak: Dłoniak 26, Harris 19, Tomaszewski 15, Sewioł 5, Pryć 4, Czyż 0, Naczlenis 0, Szewczyk 0, Zarzeczny 0.