Beniaminek robi furorę! Co za seria Polonii Warszawa

Trwa piękny sen beniaminka Energa Basket Ligi Kobiet. Koszykarki Polonii Warszawa wygrały w sobotę swój szósty mecz z rzędu! Tym razem w Poznaniu ograły Enea AZS Politechnika 68:63.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszykarki Polonii Warszawa WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: koszykarki Polonii Warszawa
Podopieczne Macieja Gordona z Energa Basket Ligą Kobiet przywitały się trzema porażkami, ale wyciągnęły z nich kapitalną lekcję. Efekt? 23 października wygrały swój pierwszy mecz i od tego momentu są niepokonane.

W Poznaniu gra Polonii falowała, a gdy drugą połowę gospodynie rozpoczęły od serii 11:0 - objęły prowadzenie 47:40 - zrobiło się gorąco.

Wtedy jednak uaktywniła się Loryn Goodwin, która nie od parady jest wielką liderką Polonii - w samej trzeciej kwarcie zdobyła osiem "oczek", a przyjezdne nie straciły kontaktu.

Cztery minuty przed końcem AZS prowadził 61:56 i wtedy przyjezdne zaliczyły kluczowy zryw. Osiem "oczek" z rzędu dało Polonii prowadzenie, którego nie oddała już do końcowej syreny.

Poznanianki po raz pierwszy musiały sobie radzić bez będącej ostatnio w doskonałej formie Liliany Banaszak. 21-letnia koszykarka w tym sezonie notuje rekordowe dla siebie 11,3 punktu i 4,7 zbiórki. Niestety podczas ostatniego meczu doznała kontuzji kolana i czeka ją dłuższa przerwa.

- Zamartwianie się kontuzją nic mi nie da. Podczas ostatniego meczu z Arką w Gdyni musiałam opuścić parkiet z bólem kolana. Poczułam chrupnięcie - przyznała (za gloswielkopolski.pl). Do gry silna skrzydłowa chce wrócić w lutym.

Enea AZS Politechnika Poznań - SKK Polonia Warszawa 63:68 (15:21, 21:19, 21:14, 6:14)

AZS: Katarzyna Trzeciak 14, Jovana Popović 14, Taya Davis-Reimer 13, Danielle McCray 7, Veronika Liubinets 6, Daria Marciniak 5, Weronika Piechowiak 4, Alicja Rogozińska 0, Kinga Demczur 0.

Polonia: Loryn Goodwin 18, Martyna Pyka 12, Marta Mistygacz 8, Klaudia Sosnowska 7, Weronika Preihs 7, Teja Gorsic 7, Martyna Leszczyńska 6, Whitney Knight 3, Sylwia Siemienas 0, Anna Pawłowska 0.