Liderzy Księżaka odparli pościg TBS Śląska

Gospodarze wygrali wszystkie kwarty, ale w decydującej odsłonie mieli kryzysowy moment. Wtedy sprawy w swoje ręce wzięli liderzy Księżaka Łowicz - Piotr Robak i Arkadiusz Kobus.

Patryk Neumann
koszykarze TBS Śląsk II Wrocław WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: koszykarze TBS Śląsk II Wrocław
Na zakończenie 7. kolejki Suzuki I ligi koszykarze Księżaka Łowicz wygrali z TBS Śląskiem Wrocław 95:81. Dla gospodarzy było to drugie zwycięstwo w sezonie i drugie z rzędu. Przyjezdni wygrali trzy spotkania, a przed nimi jeszcze zaległy mecz z Weegree AZS Politechniką Opolską, które odbędzie się 4 listopada.

Już pierwsza kwarta obfitowała w zwroty sytuacji. Goście zaczęli od prowadzenia 5:0, ale gospodarze odpowiedzieli serią ośmiu punktów. Księżak później wypracował znaczną przewagę (17:9 i 24:18). TBS Śląsk odrobił straty, ale po 10 minutach przegrywał 24:27 po "trójce" Michała Świderskiego.

Gospodarze byli skuteczniejsi (10/15), ale punktowali bliżej kosza. Rywale częściej próbowali rzutów z dystansu. W kolejnej kwarcie Księżak dołożył kilka "trójek", ograniczył straty i utrzymał poziom zdobywanych punktów. Tego samego nie można napisać o grze TBS Śląska, dlatego po 20 minutach różnica była wyraźna (52:40).

Księżak, który wygrał wszystkie kwarty tylko na chwilę stracił kontrolę nad spotkaniem. Było to na początku decydującej części. TBS Śląsk z 15 punktów straty zbliżył się na trzy "oczka" (77:74). "Trójkę" trafił wtedy Michał Jankowski. Odpowiedział jeszcze Szymon Tomczak, ale później gospodarze odjechali na 95:78. Ostatnich 15 punktów zdobył dla nich duet Arkadiusz Kobus (dziewięć) i Piotr Robak (sześć).

Obie ekipy trafiły po dziewięć "trójek". Gospodarze zdobyli jednak o dwanaście "oczek" więcej z rzutów wolnych i wykorzystali też 22/34 prób za dwa punkty. W Księżaku bezbłędny był Daniel Dawdo - 19 punktów, 8/8 z gry i 2/2 z rzutów wolnych. Miał też sześć zbiórek.

Michał Jankowski dołożył 19 punktów (3/12 z gry i 11/12 z rzutów wolnych) oraz sześć asyst. Piotr Robak miał 17 punktów, dziewięć zbiórek i sześć asyst, a Arkadiusz Kobus 16 punktów i siedem zbiórek. Dla TBS Śląska 18 punktów i dziewięć asyst uzyskał Kacper Gordon, a Szymon Tomczak miał 12 punktów i dziewięć zbiórek.

KS Księżak Łowicz - TBS Śląsk II Wrocław 95:81 (27:24, 25:16, 21:20, 22:21)

Księżak: Dawdo 19, Jankowski 19, Robak 17, Kobus 16, Stanios 11, Motel 8, Świderski 5, Dylik 0, Pińkowski 0.

TBS Śląsk: Gordon 18, Tomczak 12, Walski 11, Leńczuk 9, Wójcik 8, Marchewka 7,Bożenko 6, Sitnik 6, Strzępek 2, Zagórski 2, Kozłowski 0.