Trener Enea Zastalu BC przekonuje, że tak się nie da grać. Zdradził powody wysokich porażek

Najpierw lekcja od CSKA Moskwa, potem od Uniksu Kazań. Enea Zastal BC Zielona Góra ma bolesne przywitanie z nowym sezonem w lidze VTB. Co się wydarzyło w Rosji? Temat komentuje trener Oliver Vidin.

Krzysztof Kaczmarczyk
Oliver Vidin (z lewej) w rozmowie z Nemanja Nenadiciem WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Oliver Vidin (z lewej) w rozmowie z Nemanja Nenadiciem
Już przed wylotem do Rosji było wiadomo, jak duże wyzwanie czeka na wicemistrzów Polski. W niedzielę Enea Zastal BC przegrał z CSKA Moskwa 71:105.

Dwie doby później w Kazaniu zielonogórzanie zmierzyli się z Uniksem i również ponieśli wysoką porażkę - tym razem 63:92.

- Wyglądaliśmy solidnie w pierwszej połowie, szczególnie w pierwszej kwarcie. Potem zabrakło nam energii i koncentracji. Przez to rywal osiągnął wysoką przewagę - skomentował pojedynek Oliver Vidin.

Czym Serb tłumaczył drugą tak wysoką porażkę w VTB? - Dwa dni wcześniej graliśmy w Moskwie przeciwko CSKA, gdzie włożyliśmy w mecz dużo sił - mówi. - To niemożliwe, żeby zagrać na wysokim poziomie w ciągu 48 godzin dwóch meczów z tak silnymi zespołami, korzystając z 7-8 graczy.

Wynik w Kazaniu mimo wszystko mógł być lepszy, gdyby nie fatalna, bo 32-procentowa skuteczność rzutów z gry. - Spudłowaliśmy sporo otwartych rzutów z gry czy rzutów wolnych, co też miało wpływ na wynik - zakończył Vidin, cytowany przez oficjalną stronę rozgrywek.

Dwa solidne "strzały" Enea Zastal BC ma już za sobą. Teraz na zielonogórzan, którzy we wrześniu rozegrali 9 meczów, czeka chwila odpoczynku - do gry wrócą dopiero 9 października meczem z Treflem w Sopocie. Kluczowi zawodnicy będą mieli zatem czas, by naładować baterie.

Czy Enea Zastal BC musi poszerzyć swoją kadrę zawodników?