EBL. Falowanie i spadanie, kosztowna porażka Startu. MKS bez Moore'a też potrafi

Mecz pełen zwrotów akcji, zakończony mimo wszystko niespodzianką. MKS Dąbrowa Górnicza pokonał we własnej hali Pszczółkę Start Lublin 81:78. Goście mocno skomplikowali sobie walkę o pierwszą czwórkę.

Krzysztof Kaczmarczyk
Elijah Wilson Materiały prasowe / Dorota Murska / Na zdjęciu: Elijah Wilson
Logiki w tym meczu nie było. Start zaczął od prowadzenia 14:0, żeby po chwili przegrywać 14:18. Po raz kolejny goście prowadzili różnicą 14 "oczek" w czwartej kwarcie, ale mimo to wygrać nie zdołali.

MKS pokazał wielki charakter - w sobotę nie dał się złamać, a grał bez swojego lidera. To nie przeszkodziło. Sprawy w swoje ręce wzięli inni, a czwarta kwarta była jedną z najlepszych, jakie trener Alessandro Magro widział w tym sezonie w wykonaniu swoich zawodników.

W kluczowych momentach dąbrowianie najpierw zdobyli trzynaście punktów z rzędu (przy stanie 57:71) wracając do gry, a potem dołożył run 11:0, którym praktycznie zapewnili sobie triumf.

"Trójka" Elijaha Wilsona, potem trafienie z dystansu Andy'ego Mazurczaka plus jego akcja 2+ dała dąbrowianom prowadzenie 79:74. Start był bezradny - tak w ataku, jak i w obronie. Czwartą kwartę lublinianie przegrali aż 10:24. Na finiszu - przy wyniku 78:79 - Start miał jeszcze swoją akcję, ale Dustin Ware zdecydował się na dość odważną próbę z dystansu. Chybił

Arcyciekawie wypadł pojedynek rozgrywających, który bezdyskusyjnie wygrał Mazurczak. Zawodnik MKS-u zaliczył 18 punktów, 9 asyst, 4 zbiórki i 4 przechwyty. Kamil Łączyński odpowiedział 6 "oczkami", 10 asystami i 3 zbiórkami.

Start przegrał i mocno skomplikował sobie walkę o czwórkę przed fazą play-off. MKS z kolei doskonale odpowiedział na piątkową wygraną PGE Spójni - obie drużyny liczą na ósemkę i grę w fazie play-off.

W sobotnim meczu zarówno MKS, jak i Pszczółka Start zagrali bez swoich ważnych ogni. W ekipie gospodarzy z powodu urazu zabrakło Lee Moore'a, a Start zagrał bez mającego problemy z plecami Martinsa Laksy.

MKS Dąbrowa Górnicza - Pszczółka Start Lublin 81:78 (22:23, 16:24, 19:21, 24:10)

MKS: Elijah Wilson 16, Vytenis Cizauskas 12, Michał Nowakowski 9, Marek Piechowicz 9, Milivoje Mijović 10, M.J. Rhett 7, Andy Mazurczak 18, Jakub Motylewski 0, Patryk Wieczorek 0, Michał Kroczak 0.

Start: Mateusz Dziemba 15, Thomas Davis 14, Yannick Franke 10, Roman Szymański 8, Dustin Ware 7, Shoerron Doresy-Walker 6, Kamil Łączyński 6, Kacper Borowski 4, Damian Jeszke 4, Devin Searcy 4.