Historyczna wygrana Arged BMSlam Stali, ale głowy chłodne. "Jeszcze nic nie osiągnęliśmy"

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski wygrała swoje oba mecze we włocławskiej "bańce" FIBA Europe Cup. Wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że to dopiero początek wielkiej i długiej drogi.

Krzysztof Kaczmarczyk
Taurean Green WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Taurean Green
- Super, że nasza ciężka praca nie idzie na marne - przyznał dla klubowej telewizji Jarosław Mokros po czwartkowej wygranej 85:83 ze Sportingiem Lizbona.

Ostrowianie mają za sobą szalony mecz. Osiem minut przed końcem prowadzili nawet 79:61, a finalnie byli o rzut od porażki. Rywale z Lizbony w ekspresowym tempie wrócili do gry trafiając cztery kolejne rzuty z dystansu.

- To był taki szalony mecz. Grasz z przeciwnikiem, który jest bardzo fizyczny. Spodziewaliśmy się, że troszkę mniej będą trafiać za trzy punkty, a szczególnie w czwartej kwarcie przywróciło ich to do gry - dodał Mokros.

Wygrana zapewniła Arged BMSlam Stali historyczny, bo pierwszy awans z grupy w europejskich pucharach. - Kocham tworzyć historię, nadal jednak chcemy iść do przodu. Naprawdę jestem szczęśliwy, że tworzymy taką historię jako klub - dodał z kolei Taurean Green.

Od momentu, gdy stery w drużynie przejął Igor Milicić, drużyna jest niepokonana. - Od początku mojej kariery w Stali było ciężko i pod górę, ale w końcu znaleźliśmy swój rytm. Weszliśmy na passę zwycięstw odkąd drużynę przejął Andrzej Urban i  przyszedł Igor Milicić. Ta gra zadowala nas i kibiców. To jednak dopiero początek tej drogi i chcemy iść po więcej, bo na razie nic wielkiego nie osiągnęliśmy - zakończył Mokros.

W swoim ostatnim meczu w tej "bańce" Stal w piątek o godzinie 15:00 zmierzy się z Ironi Ness Ziona. Będzie to starcie niepokonanych.