EBL. Niespodzianka w Bydgoszczy. Świetny Jabarie Hinds dał wygraną HydroTruckowi

Doskonale dysponowany Jabarie Hinds poprowadził HydroTruck do dość niespodziewanego zwycięstwa w Bydgoszczy. Radomianie pokonali Enea Astorie 97:92, a ich lider zdobył aż 28 punktów, do których dołożył 7 asyst i 5 zbiórek.

Dawid Siemieniecki
Jabarie Hinds i Michał Chyliński PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Jabarie Hinds i Michał Chyliński
W pierwszej połowie spotkania w Bydgoszczy goście z Radomia postawili na strefę, którą to bronili przez całe 20 minut. Enea Astoria rozbijała ją jednak nieźle, bowiem skuteczność rzutów z gry gospodarzy wyniosła aż 62 procent. Mimo to podopieczni Artura Gronka do szatni schodzili prowadząc tylko ośmioma punktami. Spora w tym zasługa Jabarie Hindsa i Aleksandra Lewandowskiego, którzy byli najjaśniejszymi postaciami w szeregach radomian.

Jeśli natomiast chodzi o gospodarzy, w pierwszej połowie z bardzo dobrej strony pokazali się zwłaszcza rezerwowi, w tym Michał Aleksandrowicz oraz Michał Krasuski, który do przerwy zdobył 9 punktów - najwięcej spośród wszystkich bydgoskich graczy. Po zmianie stron HydroTruck zabrał się do odrabiania strat. Zaledwie kilka akcji radomian wystarczyło, aby zbliżyć się do gospodarzy na 2 "oczka".

Pomimo iż Enea Astoria starała się odjechać, goście raz po raz odrabiali straty. Najlepiej w pościgu odnajdowali się Roberts Stumbris i Dayon Griffin, którzy celnymi trójkami niwelowali przewagę rywali. Nadal świetnie grał też Hinds, ale to Griffin wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Bydgoszczanie zdołali jednak je odzyskać, dzięki celnej trójce Zane'a Watermana, a trzecią kwartę dwoma punktami zamknął Corey Sanders.

Czwartą cześć gry ponownie lepiej zaczęli goście, którzy znów odrobili straty celnymi rzutami zza luku. Świetnie w tym elemencie odnalazł się Marcin Piechowicz, który w krótkim odstępie trzykrotnie "ukąsił" gospodarzy w ten sposób. Po trzecim razie o czas poprosił Artur Gronek, bowiem jego podopieczni tracili już do przeciwników cztery punkty. Odrabianie strat do serca najmocniej wziął sobie Paulius Dambrauskas, który przejął ciężar gry na swoje barki.

HydroTruck jednak ani myślał oddawać zwycięstwo. W ataku dwoił się i troił Hinds - do spółki z Griffinem, ale bydgoszczanie do końca walczyli o pełną pulę. Ta pojechała jednak do Radomia, bowiem w końcówce dużo więcej zimnej krwi zachowali goście. Do dogrywki mógł doprowadzić Michał Chyliński, jednak jego próba z dystansu nie znalazła drogi do kosza. Po tym bydgoszczanie faulowali jeszcze Griffina, który dołożył dwa celne rzuty wolne, dzięki czemu przyjezdni triumfowali 97:92.

Enea Astoria Bydgoszcz - HydroTruck Radom 92:97 (20:15, 27:24, 28:32, 17:26)

Enea Astoria: Tomislav Gabrić 16, Paulius Dambrauskas 14, Jakub Nizioł 13, Corey Sanders 13, Zane Waterman 11, Michał Krasuski 9, Adrian Bogucki 8, Michał Aleksandrowicz 4, Michał Chyliński 3.

HydroTruck: Jabarie Hinds 28, Dayon Griffin 22, Roberts Stumbris 17, Marcin Piechowicz 11, Aleksander Lewandowski 10, Danilo Ostojić 9, Filip Zegzuła 0, Brett Prahl 0.