EBLK. Niespodzianka w Toruniu, Energa ograła Ślęzę Wrocław. Brak Sutton decydujący

Energa Toruń w końcu zagrała w swoim "Spożywczaku" i powrót do starej, ale wyremontowanej hali wypadł doskonale. "Katarzynki" ograły Ślęzę Wrocław 68:63 notując drugi triumf w sezonie.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszykarki Energi Toruń WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: koszykarki Energi Toruń
Ślęza na wygraną czeka od 24 października i do Grodu Kopernika jechała po przełamanie. Wyjechała jednak z pustymi rękoma. To już ósma ligowa porażka z rzędu Ślęzy.

Wrocławianki wygrały pierwszą kwartę, ale potem cały mecz to one goniły wynik. Na finiszu dwa ważne rzuty z dystansu trafiła Julia Tyszkiewicz i przyjezdne przegrywały tylko 58:62.

Energa odpowiedziała jednak dokładnie tym samym. Zza łuku trafiły kolejno Aleksandra Pszczolarska i Kamila Podkańska. Tej przewagi gospodynie już nie zmarnowały i mogły cieszyć się z drugiej wygranej w sezonie.

Pojedynek w Toruniu pokazał, jak dużo znaczy dla Ślęzy Sug Sutton. Amerykanka, która w sezonie notuje średnio 19,3 punktu, 6,6 asysty, 5,8 zbiórki i 1,5 przechwytu na mecz była w składzie, ale nawet na sekundę nie pojawiła się na parkiecie. Pod jej nieobecność 11 asyst rozdała Nikola Dudasova, ale ta wykorzystała zaledwie 2 z 12 rzutów z gry. Wrocławianki miały ogólnie 34 procent skuteczności rzutów z gry.

Energę do sukcesu poprowadziła Sarah Sagerer - jej linijka statystyczna to 24 punkty, 7 zbiórek i 3 bloki. "Katarzynki" nerwową końcówce miały na własne życzenie - w końcówce trzeciej kwarty po "trójce" Austriaczki prowadziły nawet 52:37.

Energa Toruń - 1KS Ślęza Wrocław 68:63 (13:15, 20:12, 22:17, 13:19)

Energa: Sarah Sagerer 24, Briahanna Jackson 13, Emilia Tłumak 10, Aleksandra Pszczolarska 8, Karolina Podkańska 6, Magdalena Ziętara 5, Łucja Grzenkowicz 2, Marta Wieczyńska 0

Ślęza: Stephanie Jones 21 (14 zb), Julia Tyszkiewicz 13, Nina Dedić 10, Anna Jakubiuk 10, Nikola Dudasova 5 (11 as), Agata Dobrowolska 4, Bożena Puter 0.