EBL. Polski Cukier nie zachwycił, ale wygrał pewnie. Damian Kulig porozstawiał rywali

Polski Cukier Toruń pokonał HydroTruck Radom 81:67. Podopieczni Jarosława Zawadki nie rozegrali wielkiego meczu, ale wygrali z rywalami bardzo pewnie. Do sukcesu poprowadził ich Damian Kulig.

Krzysztof Kaczmarczyk
Na zdjęciu od lewej: Danilo Ostojic i Damian Kulig PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu od lewej: Danilo Ostojic i Damian Kulig
Dla torunian był to jeden z tych meczów, gdzie wygrana była obowiązkiem i w poniedziałek udało im się go spełnić. Polski Cukier dobrze zaczął, zbudował przewagę i do samego końca kontrolował wynik.

Trener HydroTrucku Robert Witka najbardziej obawiał się Damiana Kuliga i to właśnie na niego najbardziej uczulał swoich podopiecznych. Na nic się to jednak zdało. Lider gospodarzy z łatwością ogrywał swoich rywali - w statystykach zapisał 22 punkty, 8 zbiórek i 4 asysty.

Kulig od początku rządził i dzielił, a jego doskonała postawa przekładała się na wynik. Polski Cukier szybko zbudował swoją przewagę, która w drugiej kwarcie wynosiła już nawet 19 punktów (46:27). Wszystko toczyło się pod dyktando ekipy Jarosława Zawadki.

To jednak chyba nieco uśpiło gospodarzy, którzy na drugą połowę wyszli lekko ospali. HydroTruck starał się to wykorzystać i zmniejszył straty nawet do ośmiu "oczek" (45:53). Swoje zrobił tutaj Jabarie Hinds, który w końcu bardziej niż na rozmowie z sędziami, skupił się na grze.

Torunianie szybko jednak stonowali zapędy rywali - czwartą kwartę zaczęli od czterech kolejnych trafień zza linii 6,75 i po serii 12:0 prowadzili już 73:49. To był nokaut dla HydroTrucku, a spotkanie rozstrzygnęło się tak naprawdę siedem minut przed jego końcem.

Radomianie nie byli w stanie mocniej zagrozić "Twardym Piernikom", bo nie funkcjonowała ich najmocniejsza broń, czyli rzut z dystansu. Podopieczni Witki wykorzystali zaledwie 6 z 33 prób. Przy takim wskaźniku (18 procent skuteczności) radomianie nie mają szans walczyć o korzystne dla siebie wyniki.

Polski Cukier Toruń - HydroTruck Radom 81:67 (27:18, 20:13, 14:18, 20:18)

Polski Cukier: Damian Kulig 22, Donovan Jackson 15, Aaron Cel 11, Obie Trotter 9, Bartosz Diduszko 9, Carlton Bragg 6, Keyshawn Woods 5, Marcin Wieluński 2, Aleksander Perka 0, Michał Samsonowicz 0, Jakub Kondraciuk 0.

HydroTruck: Jabarie Hinds 16, Brett Prahl 16, Filip Zegzuła 11, Danilo Ostojić 10, Roberts Stumbris 9, Aleksander Lewandowski 3, Daniel Wall 2, Marcin Piechowicz 0, Jakub Zalewski 0, Marcin Tomaszewski 0.