Suzuki I liga. Niepewny lider wygrał we Wrocławiu. Fatalna skuteczność TBS Śląska

Ciekawy mecz na otwarcie 14. kolejki Suzuki I ligi. Koszykarze TBS Śląska II Wrocław postraszyli lidera, ale Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk zwyciężyli 77:73. Gospodarzom zabrakło skuteczności w rzutach za trzy punkty.

Patryk Neumann
Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk Facebook / True Photo Agnieszka Żukowska / Na zdjęciu: Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk
Grupa Sierleccy-Czarni po 10 punktach z rzędu zaczęli od prowadzenia 10:2. TBS Śląsk odpowiedział serią dziewięciu "oczek", a główna w tym zasługa Mateusza Szlachetki. Rozgrywający regularnie występujący w pierwszej drużynie Śląska tym razem zagrał w I-ligowych rezerwach. To był jednak chwilowy zryw, a faworyt kontrolował sytuację prowadząc po trafieniu pozyskanego niedawno Mikołaja Kurpisza 24:15.

W drugiej kwarcie utrzymywała się przewaga wypracowana w pierwszych 10 minutach. Goście maksymalnie wygrywali różnicą 13 punktów, a po 20 minutach było 47:36. Kolejną część lepiej zaczęli gospodarze i po serii sześciu "oczek" przegrywali tylko 42:47. Goście ponownie odskoczyli na 10 punktów, ale mecz po zmianie stron był zdecydowanie ciekawszy. Wrocławianie przełamali niemoc w rzutach z dystansu, a do remisu doprowadził Jakub Musiał. Po 30 minutach nieznacznie przeważali jednak Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk (58:55).

Mecz do końca trzymał w napięciu. Goście odskoczyli na 71:64, ale Sebastian Bożenko oraz Jan Wójcik sprawili, że ich zespół do ostatniej sekundy miał szansę na ósme zwycięstwo w sezonie. Z 12. wygranej cieszyli się jednak koszykarze Grupa Sierleccy-Czarnych Słupsk.

Punkty w decydujących momentach zdobywali najlepsi koszykarze lidera Suzuki I ligi w piątkowym spotkaniu. Wynik przypieczętował Hubert Pabian, który do 22 "oczek" (4/7 za trzy) dołożył siedem zbiórek. Wspierał go Adrian Kordalski. Rozgrywający był blisko triple-double (16 punktów, dziewięć asyst oraz siedem zbiórek).

Dawid Słupiński dołożył 15 punktów, choć on akurat w ostatniej minucie nie trafił dwóch rzutów wolnych i dał gospodarzom nadzieję na odwrócenie losów meczu. Z 11 zbiórkami i sześcioma asystami wyróżnił się jeszcze nieskuteczny Piotr Śmigielski (3/10 z gry).

Dla TBS Śląska 16 punktów rzucił Jan Wójcik, 15 punktów i 8 zbiórek uzyskał Szymon Tomczak, a 13 "oczek" dołożył Mateusz Szlachetka. Gospodarze nie popisali się w rzutach za trzy punkty (1/15). Grupa Sierleccy-Czarni mieli w tym elemencie 9/25. Goście przeważali w zbiórkach (46:35). Na minus u nich 15 strat przy 10 przeciwnika oraz tylko 8/16 z linii rzutów wolnych.

TBS Śląsk II Wrocław - Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk 73:77 (15:24, 21:23, 19:11, 18:19)

TBS Śląsk: Wójcik 16, Tomczak 15, Szlachetka 13, Musiał 10, Leńczuk 9, Bożenko 4, Góreńczyk 2, Marchewka 2, Żeleźniak 2, Walski 0.

Grupa Sierleccy-Czarni: Pabian 22, Kordalski 16, Słupiński 15, Długosz 6, Śmigielski 6, Kulikowski 5, Pieloch 4, Kurpisz 3, Przyborowski 0.