EBLK. Kapitalny finisz Basketu i wygrana nad Ślęzą, popis gry Janessy Jeffery

Niesamowity finisz Basketu 25 Bydgoszcz. Wygrana 30:13 ostatnia kwarta sprawiła, że podopieczne Piotra Kulpekszy mogły cieszyć się z triumfu 73:71 nad Ślęzą Wrocław. Klasą samą dla siebie była Janessa Jeffery.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszykarka drużyny Basket 25 Bydgoszcz Janeesa Desiree Jeffery (z prawej) i Agata Dobrowolska (z lewej) z zespołu 1KS Ślęza Wrocław PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: koszykarka drużyny Basket 25 Bydgoszcz Janeesa Desiree Jeffery (z prawej) i Agata Dobrowolska (z lewej) z zespołu 1KS Ślęza Wrocław
Niewiarygodny powrót Basketu 25! Ślęza prowadziła w tym meczu różnicą nawet 20 punktów, a z wygranej cieszyć się jednak nie mogła.

Wrocławianki rozpoczęły znakomicie, w ataku wychodziło im niemal wszystko - efekt był taki, że w drugiej kwarcie podopieczne Arkadiusza Rusina prowadziły już nawet 41:21.

Gospodynie nie dały jednak za wygraną, a mecz przejęła Janessa Jeffery - to było prawdziwe show amerykańskiej obwodowej. Występ zakończyła z dorobkiem 31 punktów, 8 zbiórek, 4 asyst i 4 przechwytów. Trafiła m.in. pięciokrotnie zza łuku.

Dziewięć minut przed końcem Ślęza prowadziła jeszcze 60:43. Wtedy jednak Jeffery trafiła zza łuku, a Basket ruszył w pogoń notując serię 13:0! Jeffery i Julie McBride finałowe minuty rozegrały perfekcyjnie. Pierwsza w kluczowej ćwiartce zaliczyła 17 "oczek" i 4 trafienia z dystansu, druga dodała 9 punktów i dwie "trójki".

Defensywa Ślęzy na popisy tej dwójki była bezradna i w efekcie musiała przełknąć gorycz porażki. Nie pomogło 18 punktów, 8 asyst i 7 zbiórek Sug Sutton.

Basket 25 Bydgoszcz - 1KS Ślęza Wrocław 73:71 (14:20, 14:23, 15:15, 30:13)

Basket 25: Janessa Jeffery 31, Shante Evans 15, Julie McBride 10, Lauren Ervin 8, Angelika Stankiewicz 4, Elżbieta Międzik 3, Magdalena Szajtauer 2, Karina Michałek 0, Edyta Faleńczyk 0.

Ślęza: Sug Sutton 18, Stephanie Jones 17, Nina Dudasova 15, Anna Jakubiuk 6, Nina Dedić 6, Agata Dobrowolska 5, Bożena Puter 4, Dominika Poleszak 0.