EBL. Bemowo twierdzą, Legia liderem. Świetny początek zespołu Wojciecha Kamińskiego

Przed sezonem w taki scenariusz wierzyło niewielu. Legia Warszawa po ośmiu meczach jest liderem w Energa Basket Lidze. Stołeczni stworzyli twierdzę, której nikt nie jest w stanie zdobyć.

Jakub Artych
Dariusz Wyka z Legii Warszawa PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Dariusz Wyka z Legii Warszawa
Nawet najwięksi optymiści nie mogli spodziewać się tak świetnego początku Legii Warszawa. Oczywiście były symptomy dużo lepszej formy niż w poprzednim sezonie, jednak sparingi, a mecze ligowe to dwa różne bieguny.

Legia ma w teorii dużo łatwiejszy terminarz niż inni (6 z 8 meczów grała u siebie), jednak przed własną publicznością gra z wielkim rozmachem i nie pozostawia wątpliwości kto jest lepszą drużyną. W czwartek stołeczni pokonali Asseco Gdynia (76:69), dyktując w drugiej połowie warunki gry.

- Pomimo tego, że nawet kiedy wydawało się, że kontrolujemy spotkanie i jesteśmy kilka punktów z przodu, to oni byli tuż za nami. Kąsali, robili przechwyty i nie udało nam się wypracować bezpiecznej przewagi. Cieszymy się, bo wiedzieliśmy że to nie będzie łatwy mecz - podkreśla trener Wojciech Kamiński.

Jednym z bohaterów Legii okazał się Grzegorz Kulka, który w poprzednim sezonie wybrał grę dla I-ligowego Górnika Wałbrzych, w którym dostał dużo więcej minut na parkiecie. 25-latek złapał dużą pewność siebie, co procentuje w obecnym sezonie Energa Basket LigI.

- Wiedzieliśmy, że rywale będą grać agresywnie i za słabo odpowiedzieliśmy na to. W drugiej połowie ograniczyliśmy straty, graliśmy konsekwentnie, zdecydowanie lepiej w obronie, co ma być naszym atutem w każdym meczu. Udało się wygrać spotkanie, z czego jesteśmy zadowoleni - podkreśla Kulka.

Legia u siebie gra niemal perfekcyjnie, jednak w stolicy chcą zacząć wygrywać także na wyjeździe. W poprzednim starciu z Anwilem dzielnie walczyli przez trzy kwarty, ale w czwartej pogrążył ich Ivan Almeida.

Okazję do przerwania złej passy podopieczni Kamińskiego będą mieli 16 października w starciu z Polpharmą Starogard Gdański.

Czy Legia Warszawa zakończy rundę zasadniczą w TOP 4?