EBL. Stolica nadal niezdobyta. Pewna ręka Jamela Morrisa, Legia lepsza od Asseco Arki

6 meczów i 6 zwycięstw - Legia Warszawa buduje swoją twierdzę. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego są w tym sezonie wybitnie niegościnni - w czwartek ograli Asseco Arkę Gdynia 76:69.

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Linowski i Filip Dylewicz PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Adam Linowski i Filip Dylewicz
Legia staje się domową potęgą. Podopieczni Wojciech Kamiński w domu czują się wyśmienicie. W środę przekonali się o tym rywale z Gdyni.

20 punktów dla gospodarzy uzbierał Jamel Morris, a 10 punktów i 14 zbiórek dołożył Michał Sokołowski - reprezentant Polski miał jednak problemy ze skutecznością wykorzystując zaledwie 2 z 9 rzutów z gry.

Morris miał wielkie wejście w mecz - pierwsza połowa należała do niego. Leworęczny snajper trafiał wszystko. Rzuty z 7 czy 8 metra - nie miało znaczenia, piłka i tak leciała prosto do kosza. Tak znaczenia nie miał fakt czy była to wypracowana pozycja czy też nie - Amerykanin do przerwy miał 18 punktów i 4/4 z dystansu.

Arka z kolei postawiła na grę pod kosz, gdzie dobrze wykorzystywani byli Adam Hrycaniuk i Mikołaj Witliński. Na drugą połowę Arka wychodziła przegrywając różnicą zaledwie punktu, jednak po zmianie stron goście zupełnie stanęli w ataku. W Legii z kolei otworzyli się koledzy Morrisa - po "trójce" Grzegorza Kamińskiego było nawet 56:42 dla gospodarzy.

Przemysław Frasunkiewicz nie mógł być zadowolony z tego co widzi. W ataku nie szło zupełnie, a w defensywie zawodnicy z Warszawy swobodnie kreowali otwarte pozycje. Arka zdołała się pozbierać - aktywny i chętny do biegania w kontrze był Przemysław Żołnierewicz i cztery minuty przed końcem straty zmalały do sześciu "oczek".

Wtedy arcyważny rzut zza łuku trafił Jakub Karolak, po chwili trzy rzuty wolne wykorzystał Justin Bibbins i na tym pogoń Arki się skończyła, a szósta wygrana w stolicy Legii stała się faktem.

Pięciu zawodników z dwucyfrową zdobyczą punktową nie wystarczyło Arce - Żołnierewicz z 19 punktami był najskuteczniejszy, ale odpuszczany na dystansie wykorzystał tylko 3 z 10 prób zza łuku. 14 "oczek" (4/5 za 3) miał Filip Dylewicz, ale ten co trafił to oddał będąc niemiłosiernie ogrywanym w defensywie.

Legia Warszawa - Asseco Arka Gdynia 76:69 (20:17, 17:19, 19:11, 20:22)

Legia: Jamel Morris 20, Grzegorz Kulka 16, Michał Sokołowski 10 (14 zb), Grzegorz Kamiński 8, Jakub Karolak 8, Justin Bibbins 7, Earl Watson 3, Dariusz Wyka 3, Adam Linowski 1, Mariusz Konopatzki 0.

Asseco Arka: Przemysław Żołnierewicz 19, Filip Dylewicz 14, Adam Hrycaniuk 12, Mikołaj Witliński 10, Igor Wadowski 10, Bartłomiej Wołoszyn 2, Wojciech Czerlonko 2, Krzysztof Szubarga 0, Mateusz Kaszowski 0, Marcin Malczyk 0.