EBL. Siedem "trójek" Bartłomieja Wołoszyna. GTK Gliwice nadal bez wyjazdowej wygranej

Gra Asseco Arki Gdynia i GTK Gliwice mocno falowała, ale to gospodarze potrafili zadać decydujące ciosy. Nie do zatrzymania był Przemysław Żołnierewicz, na dystansie doskonale czuł się Bartłomiej Wołoszyn, ale gdynianie wygrali 94:84.

Krzysztof Kaczmarczyk
Bartłomiej Wołoszyn Newspix / KRYSTYNA PACZKOWSKA / Na zdjęciu: Bartłomiej Wołoszyn
GTK przespało pierwszą połowę i na finiszu spotkania poniosło tego karę - straty były zbyt duże do odrobienia i przełamać wyjazdowej niemocy się nie udało.

Kluczowe rzuty dla Asseco Arki trafiał doskonały tego dnia Bartłomiej Wołoszyn. Skrzydłowy gospodarzy zdobył 21 punktów wykorzystując 7 z 11 rzutów z dystansu. To jego trafienia podcinały skrzydła gliwiczanom.

Rzuty z dystansu zresztą budowały przewagę gdynian w pierwszej połowie - podopieczni Przemysława Frasunkiewicza z pierwszych dziesięciu prób wykorzystali siedem. GTK dystansu zaczęło tracić po prostych stratach i trzech trafieniach z dystansu Filipa Dylewicza.

Na drugą połowę Arka wychodziła prowadząc 50:31. Gliwiczanie nie zamierzali się jednak położyć i oddać meczu. Trafiać zaczął Terry Henderson, a najlepszy mecz w barwach GTK zaliczył Daniel Gołębiowski.

Goście dwukrotnie mieli Arkę na wyciągnięcie ręki. Najpierw po serii dziesięciu punktów z rzędu przegrywali tylko 62:68 - wtedy niemoc gospodarzy trudnym rzutem przełamał Wołoszyn. Potem po rzucie zza łuku M.J. Rhetta było 77:84, ale ponownie Wołoszyn - rzutem z dziewięciu metrów równo z końcową syreną czasu akcji - rozbił już definitywnie marzenia GTK o triumfie.

Skuteczniejszy od Wołoszyna był tylko Przemysław Żołnierewicz - ten zapisał w statystykach 24 "oczka" (10/14 z gry), 6 zbiórek i 4 asysty. Jego dynamika i energia były ponad defensywą gliwiczan.

Wśród pokonanych 21 punktów miał Henderson, jeden mniej dołożył Gołębiowski. Czego zabrakło do wygranej? Czasami dokładnego podania, a czasami wyrachowania i sprytu. Być może również Kacpra Radwańskiego, który leczy uraz kolana i jego przerwa w grze potrwa jeszcze około trzech tygodni.

Asseco Arka Gdynia - GTK Gliwice 94:84 (23:18, 27:13, 18:25, 26:28)

Asseco Arka: Przemysław Żołnierewicz 24, Bartłomiej Wołoszyn 21, Wojciech Czerlonko 13, Krzysztof Szubarga 10, Filip Dylewicz 9, Adam Hrycaniuk 9, Mateusz Kaszowski 5, Mikołaj Witliński 3, Marcin Malczyk 0, Michał Pluta 0.

GTK: Terry Henderson 21, Daniel Gołębiowski 20, Jordon Varnado 11, Josh Perkins 11, Szymon Szymański 6, Mateusz Szlachetka 6, M.J. Rhett 5 (10 zb), Martin Krampelj 4, Łukasz Diduszko 0, Bartosz Majewski 0.