NBA. LeBron James i Anthony Davis dali popis, Lakers prowadzą z Blazers 2-1

Los Angeles Lakers grali za dobrze dla Portland Trail Blazers. Liderzy zespołu z Hollywood LeBron James i Anthony Davis byli nie do zatrzymania.

Patryk Pankowiak
Damian Lillard i LeBron James PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Damian Lillard i LeBron James
LeBron James dominował w pierwszej, Anthony Davis w drugiej połowie sobotniego meczu, a Los Angeles Lakers znów wyglądali, jak najlepsza drużyna Konferencji Zachodniej. "Jeziorowcy" pokonali Portland Trail Blazers 116:108 i w serii do czterech zwycięstw, prowadzą 2-1.

Lakers nie przeszkodził fakt, że trafili tylko 28 na 43 rzutów wolnych i popełnili 17 strat. Grali świetnie w obronie, a ich liderzy byli nie do zatrzymania. James zdobył aż 38 punktów, 12 zbiórek i osiem asyst - trafił 11 na 18 oddanych rzutów z pola, w tym 4 na 8 za trzy.

Anthony Davis powiedział LeBronowi w przerwie, że "musi go trochę odciążyć" i słowa zamienił w czyn. Skrzydłowy 23 ze swoich 29 punktów zdobył po zmianie stron, a 12 w samej czwartej kwarcie. 27-latek zebrał również 11 piłek i zanotował osiem asyst.

Jeszcze niespełna 10 minut przed końcem spotkania Lakers prowadzili tylko 93:90, ale po serii celnych rzutów Davisa zrobiło się 105:96. Portland Trail Blazers nie byli w stanie przedrzeć się przez obronę rywali, oddawali trudne rzuty w decydującej odsłonie i większość z nich przestrzelili.

- To nie był nasz wieczór. Graliśmy z zaangażowaniem, byliśmy agresywni, ale po prostu nie trafiliśmy rzutów, które zwykle trafiamy - powiedział Damian Lillard, który grał z wybitym palcem i zdobył 34 punkty. C.J. McCollum uzbierał 28 "oczek", a Carmelo Anthony 20.

Czwarty mecz rywalizacji w pierwszej rundzie Konferencji Zachodniej pomiędzy pierwszym a ósmym zespołem sezonu zasadniczego odbędzie się w nocy z poniedziałku na wtorek o godz. 3:00 czasu polskiego.

Wynik:

Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers 108:116 (29:25, 28:28, 29:40, 22:23)
(Lillard 34, McCollum 28, Anthony 20 - James 38, Davis 29, Caldwell-Pope 13)

Stan serii: 2-1 dla Lakers

10-0 na koniec meczu i 3-0 w serii! Celtics są o krok od awansu i wyeliminowania 76ers

Jakim wynikiem zakończy się seria Lakers - Blazers?