EBL. Śląsk odpalił rakiety w Ostrowie, BM Slam Stal zatrzymana w domu

Taki Śląsk Wrocław fani z pewnością chcieliby oglądać częściej. Aktywni i skuteczni środkowi, zabójczy Devoe Joseph i dyrygent Kamil Łączyński. Wrocławianie wygrali 100:80 z rozpędzającą się BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski.

Krzysztof Kaczmarczyk
Kamil Łączyński WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Kamil Łączyński
Śląsk rozegrał kompletne zawody. Kamil Łączyński rozdał 13 asyst, powracający do gry Devoe Joseph trafił pięć "trójek", a podkoszowy Michael Humphrey i Aleksander Dziewa wykorzystali 12 z 15 rzutów z gry.

Wrocławianie ucieczkę rozpoczęli w drugiej kwarcie - potem dla "Stalówki" byli już nieuchwytni w pełni kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie.

Gospodarze, którzy wygrali 4 z 5 swoich ostatnich meczów, nie potrafili znaleźć odpowiedzi na obronę strefową rywali oraz ich doskonałą egzekucję w ofensywie.

Śląsk w pierwszej kwarcie grał pod kosz, z kolei "Stalówka" trafiała z dystansu - bardzo dobrze w mecz wszedł doświadczony Filip Dylewicz i po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było niemal równo.

W drugiej gospodarze po "trójce" Paulius Dambrauskas prowadzili nawet 32:29, jednak potem podopieczni Olivera Vidina przeszli do ataku. Postawili strefę, której ostrowianie nie potrafili obejść, dołożyli skuteczność na dystansie, a efektem tego był run 14:0.

Druga połowa rozpoczęła się od koncertu na dystansie. Zza łuku trafiali wszyscy po obu stronach i to na znakomitej skuteczności. Z punktowaniem "włączył się" również Łączyński, który w krótkim czasie zdobył 9 "oczek", a jego Śląsk miał nawet 16 punktów przewagi.

Podopieczni Łukasz Majewski gonić zaczęli dopiero, gdy w ostatniej części rywale prowadzili już 84:64. Ostrowianom udało się wyprowadzić kilka kontr, a pod koszem dobrze radził sobie Nikola Jevtović i straty zmalały do 11 "oczek".

Śląsk miał jednak wszystko pod kontrolą, a mecz zamknął efektownie - najpierw kapitalnym wsadem Mathieu Wojciechowskiego, a potem kolejną "trójką" Josepha. Wrocławianie wygrali ostatecznie 100:80 triumfując po raz pierwszy od 2 listopada.

BM Slam Stal wykorzystała 13 z 27 rzutów zza łuku, a najlepszy występ w jej barwach zaliczył Dylewicz. To wszystko było jednak za mało - Śląsk odpowiedział m.in. 14 celnymi rzutami zza łuku, a siedmiu jego graczy zapisało na swoim koncie 9 i więcej punktów.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - WKS Śląsk Wrocław 80:100 (21:23, 16:22, 26:32, 17:23)

BM Slam Stal: Filip Dylewicz 15, Jay Threatt 15, Nikola Jevtović 11, Jarosław Mokros 10, Jakub Garbacz 9, Daniel Szymkiewicz 8, Przemysław Żołnierewicz 7, Paulius Dambrauskas 3, Łukasz Wiśniewski 2, Szymon Ryżek 0.

Śląsk: Mathieu Wojciechowski 18, Aleksander Dziewa 18, Devoe Joseph 17, Michael Humphrey 14 (10 zb), Kamil Łączyński 11 (13 as), Torin Dorn 10, Michał Gabiński 9, Michał Jodłowski 2, Jakub Musiał 0, Andrew Chrabascz 0, Norbert Kulon 0, Tomasz Żeleźniak 0.