EBL. Domowej niemocy Enea Astorii ciąg dalszy. Asseco Arka górą, Szubarga i Bostic zrobili swoje

Prowadzona przez świetnie dysponowanego po przerwie Josha Bostica Asseco Arka, nie miała problemów z odniesieniem swojej szóstej wygranej w rozgrywkach Energa Basket Ligi. Tym razem gdynianie ograli Enea Astorię Bydgoszcz, pokonując ją 81:72.

Dawid Siemieniecki
Josh Bostic WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Josh Bostic
Fatalnie dysponowany Kris Clyburn, pudłujący raz za razem A.J. Walton, a także koszmarna drużynowa skuteczność z gry (zaledwie 31 procent na własnym parkiecie) były głównym powodem tego, że Enea Astoria nie miała większych szans w starciu z Asseco Arką Gdynia. Gości do triumfu w Bydgoszczy poprowadził Josh Bostic, który w trzeciej kwarcie "przejął mecz".

Od niesamowitego uderzenia spotkanie rozpoczęli jednak podopieczni Artura Gronka, którym zaledwie kilka akcji wystarczyło do tego, aby prowadzić 12:2. Praktycznie tak samo krótkiego okresu potrzebowali z kolei zawodnicy Przemysława Frasunkiewicza, aby w oka mgnieniu wrócić do gry. Po raz kolejny rewelacyjnie dysponowany był Krzysztof Szubarga, który gdy tylko siadał na ławce, od razu było to widać w grze gości.

Całościowo, pierwsza połowa była bardzo wyrównana, gdyż w bydgoskim zespole całkiem dobrze funkcjonowała gra podkoszowych - Adama Kempa i Michała Nowakowskiego. Nieźle prezentował się również Mateusz Zębski, a dobre minuty z ławki zapewnili Marcin Nowakowski i Łukasz Frąckiewicz. Dzięki temu do przerwy bydgoszczanie przegrywali zaledwie trzema punktami.

Plan gospodarzy jakby posypał się jednak tuż po zmianie stron, kiedy to odpowiednio 4. i 5. przewinienie popełnił wspomniany już Nowakowski, który do momentu definitywnego opuszczenia parkietu zapisał na swoim koncie 10 punktów i 4 zbiórki, będąc w tamtym momencie najskuteczniejszym graczem w swojej ekipie.

EBL. Sebastian Machowski dumny ze swoich podopiecznych. - Nie jest łatwo, mamy krótką rotację >>

Trzecia kwarta zdecydowanie należała do lidera Asseco Arki, Josha Bostica. W pierwszej połowie był jakby lekko schowany za plecami kolegów, pudłujący swoje rzuty, ale w trakcie trzecich 10 minut gry dał od siebie to, co najlepsze. Raz za razem wymuszał przewinienia, zamieniane na celne rzuty wolne lub dziurawił kosz Enea Astorii próbami trzypunktowymi. Właśnie w taki sposób zakończył tę część gry, po której jego drużyna prowadziła 69:57.

W czwartej kwarcie obraz gry się nie zmienił. Dopiero przy rozstrzygniętym już wyniku lekko przebudził się Kris Clyburn, który ostatecznie zapisał na swoim koncie 13 punktów, ale trafił zaledwie 3 z 13 rzutów z gry. Tym samym gdynianie odnieśli bardzo kontrolowane zwycięstwo, bowiem po przerwie nie pozwolili beniaminkowi Energa Basket Ligi na zbyt wiele.

Enea Astoria Bydgoszcz - Asseco Arka Gdynia 71:82 (20:24, 18:17, 19:28, 15:12)

Enea Astoria: Clyburn 13, Walton 11, Michał Nowakowski 10, Kemp 7, Zębski 7, Marcin Nowakowski 6, Aleksandrowicz 5, Szyttenholm 5, Frąckiewicz 4, Krasuski 4.

Asseco Arka: Bostic 22, Emelogu 11, Szubarga 11, Hammonds 8, Hrycaniuk 8, Moore 8, Upson 8, Wołoszyn 3, Wyka 2, Czerlonko 0, Kamiński 0, Malczyk 0.