EuroCup. Popis Adama Waczyńskiego nie pomógł, jego Unicaja przegrała

W meczu na szczycie grupy D EuroCupu Galatasaray Stambuł pokonało we własnej hali Unicaję Malaga 91:80. Najskuteczniejszy w ekipie gości był Adam Waczyński. Polak w trakcie spotkania zaliczył kapitalny fragment.

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński Newspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Kapitan reprezentacji Polski długo był "w ukryciu". Na starcie czwartej kwarty Adam Waczyński z cienia jednak wyszedł i odpalił.

Przez trzydzieści minut nasz snajper miał na swoim koncie zaledwie 2 "oczka" dzięki skutecznie wyegzekwowanym dwóm rzutom wolnym.

Ostatnią część "Waca" rozpoczął jednak kapitalnie. W ciągu 95 sekund zdobył 12 punktów trafiając m.in. trzykrotnie zza łuku. Taką serią dał nadzieję ekipie z Andaluzji na sukces.

Galatasaray prowadziło 69:47, ale po fragmencie Waczyńskiego nadzieje odżyły. Ostatecznie Unicaja Malaga nie zdołała dopaść rywala i poniosła drugą porażkę w EuroCupie. Nie zmienia to faktu, że drużyna naszego reprezentanta już przed tygodniem zapewniła sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Waczyński ostatecznie mecz zakończył z dorobkiem 17 "oczek", będąc najskuteczniejszym graczem swojego zespołu. Wykorzystał 3 z 5 rzutów zza łuku oraz wszystkie osiem prób z linii rzutów wolnych.

Warto przypomnieć, że w grupie tej występuje też Asseco Arka Gdynia, która w środę o godzinie 20:00 we własnej hali zmierzy się z drużyną KK Buducnost Voli Podgorica.

Czy Unicaja Malaga wygra tegoroczną edycję EuroCupu?