Mistrzostwa świata koszykarzy. Niecodzienna sytuacja w półfinale Hiszpanii z Australią. Zobacz tę akcję

Samobóje są nie tylko w piłce nożnej. Taki rodzaj trafienia kibice mogą czasami zobaczyć także w koszykówce. I tak właśnie było w półfinałowym meczu Hiszpanii z Australią na MŚ w Chinach. Zobacz, jak Hiszpan podarował dwa punkty rywalom.

Szymon Łożyński
Marc Gasol Getty Images / Yifan Ding / Na zdjęciu: Marc Gasol

W połowie trzeciej kwarty piątkowego starcia, już w polu trzech sekund, jeden z Australijczyków zdecydował się na rzut do kosza. Piłkę zblokował jednak Hiszpan. Odbiła się ona na tyle niefortunnie, że jeszcze uderzyła o wystawioną dłoń Marca Gasola i wpadła do hiszpańskiego kosza, co oznaczało dwa punkty dla Australijczyków.

Całą sytuację można zobaczyć w poniższym wideo:

Po samobójczym trafieniu Gasola, Hiszpanie na 15 minut przed końcem spotkania przegrywali już 39:48. Zdołali jednak odrobić straty w czwartej kwarcie i doprowadzili do dogrywki.

Zobacz znakomite akcje Slaughtera i bloki Kuliga w meczu Polaków z Czechami

Pierwsza dogrywka nie przyniosła jednak rozstrzygnięcia i na tablicy świetlnej widniał remis 80:80. Kolejne dodatkowe 5 minut zdominowali już Hiszpanie, którzy pokonali Australię 95:88 i zagrają w niedzielę w finale. Z kolei w drugim piątkowym półfinale w Pekinie reprezentacja Argentyny zmierzy się z Francją o godzinie 14:00 czasu polskiego.