EBL. Dejan Mihevc: Czy jestem zaskoczony wynikiem 3:0? Nie

- Czy 3:0 to zaskoczenie? Teraz mogę powiedzieć: nie - stwierdza Dejan Mihevc, trener Polskiego Cukru Toruń, po ograniu Stelmetu Enei BC Zielona Góra w półfinale Energa Basket Ligi.

Dawid Borek
Dawid Borek
Dejan Mihevc Newspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: Dejan Mihevc
Po dwóch zwycięstwach Polskiego Cukru Toruń we własnej hali, Stelmet Enea BC Zielona Góra na swoim terenie chciał wyrównać półfinałową serię. Misja zakończyła się niepowodzeniem, bo już w trzecim spotkaniu zwycięzcy ponownie okazali się torunianie, którzy wygrali w hali CRS 86:81.

- Nieważne, co teraz powiem. Najważniejsze, że wygraliśmy i za to gratuluję moim zawodnikom. To był dobry, twardy mecz, stojący na wysokim poziomie. Myślę, że przez większość czasu go kontrolowaliśmy. Mogliśmy zamknąć go już w trzeciej kwarcie, ale spudłowaliśmy otwarte rzuty - stwierdza Dejan Mihevc.

CZYTAJ: EBL. Tomasz Śnieg: Chcemy więcej!

Przed startem serii, mimo wszystko, trudno było spodziewać się tak jednostronnej rywalizacji. Tymczasem Polski Cukier Toruń wygrał półfinał 3:0, gładko awansując do finału Energa Basket Ligi.

- Czy 3:0 to dla mnie zaskoczenie? Teraz mogę powiedzieć: nie. Przed serią nie mówiłem, kto jest lepszym, a kto gorszym zespołem, skupialiśmy się po prostu na każdym kolejnym spotkaniu. Nie kalkulowaliśmy, po prostu myśleliśmy o każdym kolejnym zwycięstwie - podkreśla Dejan Mihevc.

CZYTAJ: Przemysław Zamojski: Duży smutek. Zrobimy wszystko, by skończyć sezon z brązem

- W każdym z tych trzech meczów zrobiliśmy swoją robotę, odpowiednio graliśmy w defensywie, wybijaliśmy Stelmet z rytmu, wykorzystując nasze mocne strony. Oczywiście Stelmet chciał osiągnąć więcej, zwłaszcza w polskiej lidze. To dla nich trudny sezon, bo nie jest łatwo grać na dwóch frontach. Mają swoje w nogach - zaznacza trener finalistów Energa Basket Ligi.

Czy Polski Cukier Toruń wywalczy mistrzostwo Polski?