NBA. Niespodziewany początek półfinałów na Wschodzie. Celtics pokonali Bucks!

Boston Celtics pokonali Milwaukee Bucks 112:90 w pierwszym meczu półfinału play-off Konferencji Wschodniej. Celtics objęli tym samym prowadzenie 1-0 w serii do czterech zwycięstw.

Jacek Konsek
Al Horford i Nikola Mirotić PAP/EPA / TANNEN MAURY / Na zdjęciu: Al Horford i Nikola Mirotić

Takiego początku półfinałowej rywalizacji na Wschodzie nie spodziewał się chyba nikt Milwaukee Bucks - najlepsza drużyna sezonu zasadniczego w całej NBA, po rozbiciu 4-0 Detroit Pistons, niespodziewanie przegrała z Boston Celtics 90:112. Kozły rozegrały fatalne zawody, z kolei Celtowie ze świetnym duetem Kyrie Irving - Al Horford zasłużenie triumfowali.

Bucks już w pierwszej połowie przegrywali różnicą 15 punktów, ale po serii 15:0 (z Giannisem Antetokounmpo na ławce) odrobili cały deficyt. Lider gospodarzy Giannis Antetokounmpo miał 2/7 z gry do przerwy i frustrował się po nieudanych akcjach. Po przerwie na parkiecie dominowali tylko goście. Kapitalna w ich wykonaniu była trzecia odsłona, wygrana aż 36:21.

Kyrie Irving zapisał na swoim koncie 26 punktów, 11 asyst i siedem zbiórek. Horford dołożył 20 "oczek", 11 zbiórek, trzy asysty i trzy bloki. Jaylen Brown był autorem 19 punktów. Goście mieli 54-procentową skuteczność z gry. Taktyka Bucks zacieśniania strefy podkoszowej zdała się na nic - Celtics trafiali z półdystansu i odnieśli cenne zwycięstwo.

Kluczowi gracze Bucks zawiedli na całej linii. Brook Lopez i Eric Bledsoe trafili zaledwie po jednym razie z gry! Osamotniony Antetokounmpo też nie miał wyjątkowego dnia, myląc się w 14 z 21 prób.

Mecz numer dwa we wtorek, początek o godzinie 22. Przypomnijmy, że w zeszłym roku seria Celtics - Bucks zakończyła się po siedmiu spotkaniach i wygraną tych pierwszych 4-3.

Milwaukee Bucks - Boston Celtics 90:112 (17:26, 33:26, 21:36, 19:24)
(Antetokounmpo 22, Middleton 16, Mirotić 13 - Irving 26, Horford 20, Brown 19)

Stan rywalizacji: 1-0 dla Celtics