VTB. Adam Hrycaniuk: Światełko w tunelu po tragicznej połowie

- Pierwsza połowa była tragiczna. W drugiej pokazaliśmy, że jest światełko w tunelu - mówi po meczu Stelmet Enea BC Zielona Góra - BC Kalev/Cramo Tallin (100:117) w lidze VTB Adam Hrycaniuk.

Dawid Borek
Dawid Borek
Adam Hrycaniuk WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Adam Hrycaniuk
69 - tyle punktów Stelmet Enea BC Zielona Góra pozwolił rzucić BC Kalev/Cramo Tallin nie przez całe zawody, a tylko w ciągu pierwszych 20 minut. - Pierwsza połowa była bardzo, bardzo tragiczna. Myślę, że najgorsza, jaką w ostatnim czasie zagraliśmy - stwierdza Adam Hrycaniuk i trudno nie przyznać mu racji.

- W drugiej części pokazaliśmy jednak, że jest światełko w tunelu, że potrafimy zagrać z większym zaangażowaniem, lepiej komunikować się na boisku, lepiej bronić. W drugiej połowie defensywa funkcjonowała trochę lepiej. Atak jako tako wyglądał, ale już w obronie mamy duże problemy. To nas bardzo mocno krzywdzi  - dodaje reprezentant Polski.

Zobacz galerię ze spotkania Stelmet Enea BC Zielona Góra - BC Kalev/Cramo Tallin

- Ostatnimi czasy nie pamiętam, byśmy zeszli z wynikiem straconych punktów poniżej 100. Tutaj tkwi najwięcej naszych mankamentów - przyznaje Hrycaniuk. Uzupełnijmy, że Stelmet Enea BC od czterech meczów z rzędu pozwala rzucić rywalowi co najmniej 100 punktów (CSKA, Zenit, Niżny Nowogród, Kalev).

Najdziwniejsze jest w tym wszystkim to, że Stelmet Enea BC kompromitacji w pierwszej połowie meczu z BC Kalev/Cramo Tallin nie może tłumaczyć zmęczeniem materiału. Wszak w drugiej połowie drużyna Igora Jovovicia potrafiła przecież nawiązać walkę z estońskim zespołem.

Thomas Kelati nie ukrywa: Nie jestem w formie. Muszę zrzucić kilka kilogramów

- Nie ma się co oszukiwać, że mamy ostatnie mecze w nogach. W ciągu pięciu dni zagraliśmy trzecie spotkanie. Myślę, że potrzebowaliśmy wstrząsu i taki wstrząs, niestety, dostaliśmy. W pierwszej połowie nogi i głowa były zmęczone, w drugiej jednak zebraliśmy się, wcześniej powiedzieliśmy sobie kilka słów i zagraliśmy całkiem inne 20 minut - mówi Hrycaniuk.

Czy spodziewałaś/eś się tak słabej postawy Stelmetu w lidze VTB?