VTB: "Kompromitacja, wstyd". Mocne słowa Michała Sokołowskiego po porażce Stelmetu

"Kompromitacja", "wstyd" - między innymi w takich słowach Michał Sokołowski opisuje niechlubny wyczyn Stelmetu Enei BC Zielona Góra w meczu z BC Kalev/Cramo Tallin (100:117) w lidze VTB.

Dawid Borek
Dawid Borek
Michał Sokołowski WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Michał Sokołowski
Mowa rzecz jasna o tragicznej postawie Stelmetu Enei BC Zielona Góra w pierwszej połowie meczu z estońskim rywalem. W niej BC Kalev/Cramo Tallin rzucił 69 punktów, ośmieszając drużynę Igora Jovovicia. Dość powiedzieć, że zdarzają się spotkania, i to wcale nie tak rzadko, gdzie przez 40 minut drużyna zdobywa mniej niż 69 "oczek".

- To kompromitujący wynik. Zdajemy sobie sprawę, że to, co pokazaliśmy w pierwszej połowie, to był wstyd. Wstyd, że kibice musieli na to patrzeć. Co się stało? Trudno powiedzieć. Byliśmy jak dzieci we mgle, nie wiedzieliśmy, co robić w ataku, popełnialiśmy proste straty, do tego nie broniliśmy. I tak straciliśmy prawie 70 punktów - mówi mocno Michał Sokołowski.

Zobacz galerię ze spotkania Stelmet Enea BC Zielona Góra - BC Kalev/Cramo Tallin

Stelmet Enea BC w lidze VTB a Stelmet Enea BC w Energa Basket Lidze to dwie kompletnie inne drużyny. Oglądając poczynania zespołu Jovovicia w międzynarodowych rozgrywek wygląda to tak, jakby jego zawodnicy wręcz lekceważyli kolejne spotkania VTB.

- Nie chcę mówić za każdego zawodnika, ale myślę, że jako drużyna chcemy wygrać każdy mecz. Kto wychodzi na parkiet, chce zwyciężyć. Jakie są założenia poszczególnych graczy przed meczem czy w trakcie spotkania, gdy jest 10 punktów straty? Tego nie wiem, ale ja na pewno chcę wygrać każdy mecz, pokazać że jestem lepszy od rywala. Teraz to się nie udaje - stwierdza reprezentant Polski.

Thomas Kelati nie ukrywa: Nie jestem w formie. Muszę zrzucić kilka kilogramów

Zdaniem Sokołowskiego, kłopoty Stelmetu Enei BC nie są związane z osobą trenera Igora Jovovicia i ewentualnymi konfliktami na linii szkoleniowiec - zawodnicy. - Ciężko powiedzieć, z czego to wynika. Nie wydaje mi się, żeby między nami a trenerem był jakiś problem. Wiemy, co mamy grać, ale nie zawsze to wychodzi - uważa Sokołowski.

Czy przed startem sezonu w VTB spodziewałaś/eś się więcej po Stelmecie?