EBLK: spacerek Wisły CanPack Kraków przed sobotnim szlagierem

Wisła CanPack Kraków bez najmniejszych problemów odprawiła zdziesiątkowaną ekipę PGE MKK Siedlce. Biała Gwiazda wygrała 90:60 i spokojnie może rozpocząć przygotowania do sobotniego hitu Energa Basket Ligi Kobiet przeciwko CCC Polkowice.

Krzysztof Kaczmarczyk
Maria Araujo z piłką PAP / Jacek Bednarczyk / Na zdjęciu: Maria Araujo z piłką
PGE MKK nie było faworytem meczu w Krakowie. Dodatkowo pod Wawel zespół z Siedlec przyjechał... w zaledwie siedmioosobowym składzie. Wynik i przebieg meczu był zatem znany przed pierwszym gwizdkiem.

Biała Gwiazda dominowała od pierwszych minut i to grając "spokojnie". Pod koszem nie do zatrzymania były Mercedes Russell i Maria Conde. Krakowianki punktował osłabionego rywala i nie oglądały się za siebie.

Trener Wisły CanPack Wojciech Eljasz-Radzikowski rotował całym składem - 17 minut na parkiecie spędziła Alicja Grabska, 14 Klaudia Niedźwiedzka. Reszta koszykarek pograła jak na sparingu.

Biała Gwiazda wygrała ostatecznie różnicą 30 punktów i był to bardzo łagodny wymiar kary. Gdyby nie ostatnia kwarta "na chodzonego" rywalki do domu z pewnością wyjechałyby z pokaźniejszym bagażem. Krakowianki zaliczyły solidniejszy sparing przed sobotą, kiedy to pod Wawel zawita aktualny mistrz Polski, drużyna CCC Polkowice.

PGE MKK odlicza dni do zakończenia sezonu. Po tym zespole, który mógł walczyć o play-off i sprawiać niespodzianki nie ma już śladu, tak jak po Rebecce Harris czy Kristi Bellock. Jedno jest pewne - do takich sytuacji na poziomie Energa Basket Ligi Kobiet dochodzić nie powinno.

Wisła CanPack Kraków - PGE MKK Siedlce 90:60 (29:12, 22:13, 31:21, 8:14)

Wisła CanPack: Mercedes Russell 17, Maria Conde 14, Leonor Rodriguez 11, Sofija Aleksandravicius 11 (12 zb), Maria Araujo 10 (10 zb), Jordin Canada 7, Alicja Grabska 5, Justyna Żurowska-Cegielska 4, Magdalena Ziętara 4, Anna Jakubiuk 4, Klaudia Niedźwiedzka 3.

PGE MKK: Oksana Mołłowa 20 (12 zb), Marta Urbaniak 15, Laura Ikstene 13 (11 as), Samra Omerbasić 10, Ewa Bacik 2, Magdalena Mołłov 0, Karolina Zieniewska 0.