VTB: kolejna porażka Stelmetu. Kiepski mecz zielonogórzan na Łotwie

Dziewiątą porażkę w tym sezonie ligi VTB ponieśli koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra. Tym razem drużyna Igora Jovovicia przegrała na wyjeździe z VEF Ryga 57:83.

Dawid Borek
Dawid Borek
Stelmet - Chimki: Dee Bost (w żółtym stroju) i Łukasz Koszarek Newspix / Tomasz Browarczyk/400mm.pl / Stelmet - Chimki: Dee Bost (w żółtym stroju) i Łukasz Koszarek
Gdzie wygrać na wyjeździe, jak nie na terenie ostatniej drużyny w tabeli? Niestety dla Stelmetu Enei BC, nawet w domowej hali autsajdera polski zespół nie był w stanie wyszarpać zwycięstwa. Ba, nie był nawet blisko triumfu, po raz kolejny blado prezentując się w lidze VTB.

W zasadzie drużyna Igora Jovovicia była w grze tylko w pierwszej połowie. Po przerwie, podobnie zresztą jak przed tygodniem w Krasnodarze, zielonogórzanie byli już kompletnie pogubieni po obu stronach parkietu. VEF Ryga bezlitośnie to wykorzystał, w ostatniej kwarcie niemal bawiąc się z koszykarzami z Zielonej Góry.

Ta zabawa zakończyła się wygraną Łotyszy różnicą 26 punktów i bardzo kiepskim wrażeniem pozostawionym po sobie przez Stelmet Eneę BC. Dość powiedzieć, że w drugiej połowie goście uzbierali tylko 24 punkty. Dla porównania - VEF przez 20 ostatnich minut zgromadził ich 46.

To kolejna porażka biało-zielonych w słabym stylu. Tak naprawdę trudno szukać jakichkolwiek pozytywów. Robił co mógł Przemysław Zamojski (14 punktów), po 11 "oczek" zdobyli Adam Hrycaniuk i Łukasz Koszarek. Występy pozostałych lepiej przemilczeć, podobnie jak liczbę strat (17) i skuteczność Stelmetu Enei BC z gry. Zespół Jovovicia trafił 22 z 58 rzutów (37 proc.), w tym 4/16 zza łuku.

VEF z kolei wykonał aż 36 rzutów za trzy punkty, z czego drogę do kosza znalazło 11 z nich. Ciekawe jest to, że łotewski zespół za dwa punkty rzucał w sumie 29 razy, trafiając 21 prób.

W kolejnym spotkaniu w ramach VTB Stelmet Enea BC podejmie Parmę Basket Perm (18 stycznia).

VEF Ryga - Stelmet Enea BC Zielona Góra 83:57 (18:16, 19:17, 23:12, 23:12)

VEF: Andrejs Grazulis 18, Arturs Ausejs 14, Mareks Mejeris 13, Steve Zack 9, Kristaps Janicenoks 7, Baden Jaxen 7, Andrew Andrews 7, Jabril Durham 4, Artis Ate 2, Andris Misters 2.

Stelmet Enea BC: Przemysław Zamojski 15, Adam Hrycaniuk 11, Łukasz Koszarek 11, Darko Planinić 8, Michał Sokołowski 4, Zeljko Sakić 4, Markel Starks 2, Jarosław Mokros 2, Filip Matczak 0, Gabe DeVoe 0, Eric Griffin 0.

Czy spodziewałaś/eś się porażki Stelmetu na Łotwie?